ممانعت از برگزاری نشست «زنان،‌ امنیت و فضای شهری» توسط نهادهای امنیتی

جستارممانعت از برگزاری نشست «زنان،‌ امنیت و فضای شهری» توسط نهادهای امنیتی

amniat

بیدارزنی: نشست« زنان،‌ امنیت و فضای شهری» که قرار بود عصر امروز پنج‌شنبه ۱۱ دی ماه  برگزار شود به دلایل نامعلومی لغو شد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار بود «نشست زنان،‌ امنیت و فضای شهری» از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روز پنچ شنبه در یکی از سرای محله های شرق تهران برگزار شود ولی این برنامه به دلایل نامعلومی تنها چند ساعت قبل از برگزاری آن توسط نهادهای امنیتی، لغو شد و برگزارکنندگان این برنامه زمانی که برای فراهم کردن مقدمات نشست در محل اعلام شده حضور پیدا کرده بودند، از لغو برنامه توسط تماس های تلفنی از سوی اشخاصی که ماهیت آنان برای برگزارکنندگان مشخص نیست باخبر شدند.

لغو نشست «زنان، امنیت و فضای شهری» درحالی صورت گرفت که مسئولان سرای محله نیز  از دلایل لغو آن  ابراز بی اطلاعی و از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کردند.  یکی از کارکنان این سرای محله به برگزار کنندگان  برنامه اعلام کرد که حراست منطقه دستور لغو این نشست را داده است .

براساس اعلام قبلی، قرار بود فرشاد اسماعیلی کارشناس ارشد حقوق جزا با عنوان «سقفی شیشه‌ای برای امنیت زنان»، دکتر قمر فلاح جامعه شناس شهری با موضوع «فضای عمومی و رفتارهای اجتماعی»، فریده غائب فعال حقوق زنان با موضوع «رهاشدگی قربانیان اسیدپاشی و ضرورت تاسیس نهاد حمایتی» و همچنین چند تن از قربانیان اسیدپاشی و خانواده‌های آن‌ها با عنوان  «بازگویی تجربیات » در این نشست سه ساعته  که از سوی گروه «بیدارزنی» برگزار می شد ، سخنرانی کنند .

برای شرکت در این نشست از فعالان حقوق زنان، اساتید دانشگاه و فعالان مدنی دعوت به عمل آمده بود .

نشست امنیت 2

امنیت 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته‌های مرتبط

جنازه رویین آویزان از سقف طویله

مرضیه حسینی

سن خودکشی در ایران به سنین کودکی و نوجوانی رسیده، کودکی ۱۱ ساله با قرص متادون به زندگی پر محنتش پایان می‌دهد، زینب ۱۲...

تار و پود جامعه کماکان بر طبل زن کشی می‌کوبد

فاطمه کریمی

بیدارزنی: در هفته‌های گذشته قتل چهار زن کورد به نام‌های سرگل حبیبی ۳۱ ساله اهل سنندج (۳۰ آبان)، زن ۲۲ ساله‌ای اهل یکی از...

یک قرن مبارزه برای حق سقط‌ جنین- بخش دوم و پایانی

مریم جمشیدی

در سال‌های اخیر اگر چه تلاش مخالفان حق سقط جنین برای ایجاد قوانین سخت‌گیرانه‌تر به نتایج اندکی دست یافت اما مبارزه برای سقط جنین پیروزی‌های قابل توجهی به دست آورد.

جشن کشف حجاب من

مونی الطحاوی / ترجمه: نغمه غلامحسینی و امیرمسعود مهرابیان

بیدارزنی: من برای مدت نه سال محجبه بودم. حجاب شکلی از پوشش است متشکل از روسریِ سر و لباسی که تمام بدن به جز...