پیگیری ها درباره وضعیت نسرین ستوده ادامه دارد

فعالان حقوق زنان امروز با نمایندگان مجلس دیدار کردند

تا قانون خانواده برابر: صبح امروز،سه‌شنبه 13 آذر 91 حدود 50 نفر ازفعالان زن به همراه آقای رضا خندان همسر نسرين ستوده در راستاي پيگيري وضعيت اين وكيل پايه يك دادگستري و فعال حقوق زنان و درخواست به حق او مبني بر رفع ممنوع‌الخروج بودن دختر 12 ساله‌‌اش مهراوه و همسرش به محل ملاقات عمومي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي رفتند و خواستار ملاقات با تعدادي از نمايندگان مجلس شدند.

 با پيگيري‌ هاي صورت گرفته عليرغم برخي از محدوديت‌هاي ايجاد شده از سوي حراست مجلس ، فعالان زن توانستند به دفتر برخي از نمايندگان مجلس از جمله حجت‌الاسلام و المسلمين ابوترابي نايب رييس دوم مجلس، پزشكيان نماينده مردم تبريز، علي مطهري نماينده مردم تهران، مصباحي‌مقدم،نماینده‌ی نجف آباد، نمیانده‌ی گیلان و بروند و نامه‌هاي خود را به منشي‌ها و مسئول دفتران آنها ارائه كنندو با برخی دیگر از جمله تابش نماینده‌ی اردکان و محجوب نماینده‌ی تهران دیدار کنندو قولهای مساعدی مبنی بر پیگیری وضعیت ستوده از آنها بگیرند.

به دلیل حضور نمایندگان در صحن علنی و برخی ممانعت‌های ایجاد شده توسط حراست مجلس دیدار با دیگر نمایندگان میسر نشد.

در ادامه‌ این فعالان به دفتر علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي رفتند وخواستار ديدار با وي شدند كه يكي از مسئولان دفتر وي به آنهااعلام كرد كه لاريجاني به عنوان رييس قوه مقننه ديدار مردمي ندارد و در نهايت پذيرفت كه نامه فعالان زن را عصر امروز به دست روساي كميسيون امنيت ملي و كميسيون اصل 90 برساند.

بنابراين گزارش، فعالان زن در مرحله سوم پيگيري‌هاي خود به درب شمال مجلس رفتند و در آنجا خواستار ديدار با تعدادي از نمايندگان عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و مصاحبه با خبرنگاران شدند.

فعالان جنبش زنان ایران و دوستان و همراهان نسرین ستوده در دو روز گذشته نيز به دفتر دادستاني و قوه قضاييه مراجعه و پيگير وضعيت نسرين ستوده و تلاش براي محقق كردن خواسته‌هاي وي جهت شكستن اعتصاب غذايي‌اش كرده بودند.

 نسرين ستوده بيش از پنجاه روز است كه در اعتصاب غذا به سر مي‌برد و وضعيت جسماني مناسبي ندارد و يكي از خواسته‌هاي جديد فعالان در كنار رفع ممنوع‌الخروج بودن دختر وي، انتقال نسرين ستوده به يكي از بيمارستان‌هاي مجهز تهران است.

 لینک خبر در سایت تغییر برای برابری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

یک قدم عقب نخواهیم‌رفت

جمعی از فعالان زنان
«ما معتقدیم تخیل فردایی برابر و مترقی، نیروی پیش‌برنده‌ایست برای ایستادن در برابر ظلم.» همچنین معتقد به در‌هم‌تنیدگی حوزه‌های ستم، تقاطع‌های آن و زیربنایی بودن مسئله‌ی اقتصاد هستیم، اما این بدان معنا نیست که رفع تمامی اشکال ظلم را به فردای انقلاب موکول کنیم.

منشور زنان آفريقای جنوبی

بیدارزنی: مبارزات آفریقای جنوبی برای برابری جنسیتی را می‌توان در دو منشور تهیه شده توسط گروه‌های پیشروی زنان در این کشور، مشاهده کرد. اولین...

نظری بر «مطالبات زنان؛ از حق مشارکت سیاسی تا حق اشتغال و دستمزد برابر»

انوشه گلشن
تنها یک برنامه جامع و باز است که با حضور فعال تمامی اقشار و طبقات، شهری و روستایی، پیر و جوان و … می‌تواند مطالبات زنان را پاسخ دهد، که در «مطالبات زنان»ِ موردِ بحث  فقدان حضور  زنان کارگر، روستایی عشایر و اقلیت‌ها و زنان مهاجر افغان  به شدت احساس می‌شود.

نوشته‌های مرتبط

نگاهی اجمالی به باشگاه زنان بروکساید و اعتصابات معدن هارلن در ۱۹۷۳

برگردان: سروناز احمدی
بیدارزنی: «طرف کی هستید؟» سرودی است که کارگران اعتصابی معدن هارلن در دهه ۱۹۳۰ در اعتصابات خود آن را می‌خواندند. این سرود را فلورنس...

عدم دسترسی زنان ونزوئلایی به وسایل پیشگیری از بارداری و عدم کنترل بر زندگی خود

برگردان: بنفشه جمالی
این مطلب به وضعیت زنان ونزوئلایی و عدم دسترسی‌شان به وسایل پیشگیری از بارداری که بارداری‌های ناخواسته برای آن‌ها را به دنبال داشته است...

کمپین زنان کرد «هویت زنان را پس می‌گیریم»

بهارعباسی
بیدارزنی: در یک کارزار فرهنگی در شبکه‌های اجتماعی زنان کمپین «هویت زنان را پس می‌گیریم» تشکیل داده‌اند زنان کرد در این کمپین نام مادر...

زنی دیگر قربانی قتل ناموسی، قتل وفا عبدالله زاده در سردشت

مرضیه حسینی
بیدارزنی: قتل ناموسی یکبار دیگر قربانی گرفت. زن کشی در غرب کشور ادامه دارد، هنوز کفن سرگل از کردستان خشک نشده، خبر رسید که...