وفا:قطار بهترين وسيله حمل و نقل براي خانم هاي باردار است چرا كه مطمئن تر است و باعث خستگي زياد هم نمي شود.به گزارش خبرگزاری زنان و به نقل از وزارت بهداشت، يك كارشناس مامايي با بيان مطلب فوق، گفت: به طور كلي سه نوع خطر مادر باردار را در سفر تهديد مي كند كه شامل مشكلات حمل و نقل، بيماري هاي عفوني مقصد و عدم رعايت بهداشت فردي است.

وي به مسائل مورد توجه مادران باردار در مسافرت اشاره كرد و افزود: يكي از اين موارد توجه به واكسيناسيون است ضمن اينكه هر نوع واكسني براي مادر باردار توصيه نمي شود.

صديقه عليشاهي تصريح كرد: واكسن هايي مانند آبله مرغان، سرخك، سرخچه، اوريون وBCG كه ويروس ضعيف شده را به بدن مي فرستد و خطر ابتلاي خفيف به آن بيماري وجود دارد براي خانم هاي باردار خطرناك است و همچنين واكسن هاي هپاتيت نوع A و B، آنفلوانزا و كزاز، خطري براي مادر باردار ندارد و شايد حتي به مادراني كه در معرض اين بيماري ها هستند هم توصيه شود.

وي افزود: مادر باردار بايد بداند كه بيماري هاي عفوني براي «جنين» خطرناك است و بايد از سفر به مناطقي كه احتمال ابتلا به برخي بيماري ها مانند مالاريا وجود دارد پرهيز كند و همچنين در برابر پشه ها از خود محافظت كنند. ضمن اينكه بايد توجه كرد برخي حشره كش ها خطرناك هستند.

اين كارشناس مامايي گفت: مادر باردار بايد شرايط مقصد را بشناسد و به بهداشت مواد غذايي و آب آشاميدني بسيار دقت کند و هيچ داروي جديدي را به صورت خودسرانه مصرف نكنند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان