ایسنا:‌ مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر تهران از طراحي يك بوستان بانوان جديد در محدوده شمال غرب پايتخت خبر داد و گفت: اين بوستان تا پايان امسال احداث شده و به بهره‌برداري خواهد رسيد.

علي‌محمد مختاري در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه سياست شهرداري تهران تامين فضاي تفرجگاهي مناسب براي استفاده بانوان است، اظهار كرد: پيش از اين شهردار تهران وعده ساخت چهار بوستان بانوان در چهار نقطه شهر را داده بود كه اين وعده در سال گذشته محقق شد.

وي با اشاره به افتتاح بخش شهربانوي بوستان ولايت به وسعت شش هكتار در سال گذشته، افزود: علاوه بر اين در سال گذشته بوستان بانوان نرگس در فضايي به وسعت 22 هكتار در منطقه 18 احداث شد كه با استقبال بسيار زياد شهروندان مواجه شده است.

مختاري همچنين به بهره‌برداري از پرديس بانوان به مساحت 27 هكتار در منطقه 15 اشاره كرد و گفت: بوستان بهشت بانوان در فضايي به وسعت 19 هكتار نيز در منطقه سه تهران، حدود دو سال قبل به بهره‌برداري رسيد.

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر تهران با اشاره به اينكه احداث بوستان بانوان، پروژه‌هاي فرامنطقه‌اي محسوب مي‌شود، خاطرنشان كرد: اين بوستان‌ها علاوه بر فراهم كردن فضايي پرنشاط براي تفريح بانوان، امكاناتي همچون بازارچه خود اشتغالي و كاربري‌هاي فرهنگي گوناگوني دارند.

وي با اشاره به اينكه مطالعات مربوط به طراحي و ساخت دو بوستان بانوان جديد در تهران در حال انجام است، افزود: با توجه به بالا بودن سرانه فضاي سبز منطقه 22، بخشي از اراضي چيتگر واقع در شمال شرق پايتخت، براي احداث پارك بانوان در نظر گرفته شده است.

مختاري با بيان اينكه زمين پيش‌بيني شده براي احداث بوستان بانوان چيتگر مشرفيت ندارد و براي استفاده بانوان مناسب است، در عين حال گفت: اين اراضي فاقد درخت است و بايد با پوشش گياهي، حريم اطراف اين بوستان را طراحي كرد.

به گفته مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر تهران، بوستان بانوان چيتگر در شمال غرب پايتخت در دست طراحي است و احداث آن به سال آينده موكول خواهد شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان