ایسنا:‌ عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس هشتم، با ابراز نگراني نسبت به زمزمه‌هايي كه در خصوص ايجاد قهوه‌خانه مخصوص بانوان مطرح شده است، گفت: قطعا كميسيون بهداشت و درمان مجلس نهم اين موضوع را در دستور بررسي قرار مي‌دهد.

سيامك مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ضمن انتقاد به اظهارات رييس صنف قهوه‌خانه‌داران در خصوص ايجاد قهوه‌خانه مخصوص بانوان تصريح كرد: براي من سوال است كه قهوه خانه مخصوص بانوان چه كاربردي دارد، به هر حال در فرهنگ ايراني اينكه افراد به صورت تنهايي به مراكز تفريحي مراجعه كنند چندان موضوع جا افتاده‌اي نيست، من نمي‌دانم واقعا با ساز و كار ايجاد قهوه‌خانه مخصوص بانوان به دنبال تحقق چه مساله‌اي هستند؟

منتخب كلميان در مجلس نهم ادامه داد: اخبار منتشر شده در خصوص ايجاد قهوه‌خانه‌هاي ويژه بانوان اين نگراني را در من ايجاد كرده كه اين قهوه خانه‌ها تبديل به محلي شود كه با فرهنگ توحيدي ملت ايران سازگار نباشد، ضمن اينكه مردم ايران عادت دارند تفريحات را در كنار خانواده انجام دهند و تفريح انفرادي يعني خانم‌ها به تنهايي و آقايان به تنهايي به جز در مواردي به جز استخر و مكان‌هايي كه محدوديت شرعي دارد چندان با فرهنگ ما سازگار نيست.

وي با اشاره به مصوبه هيات دولت در خصوص آزادسازي قليان در قهوه‌خانه‌ها اظهار كرد: اين مصوبه مربوط به قهوه‌خانه‌هاي موجود بود و بر اساس آن كسي حق تاسيس قهوه خانه جديد را ندارد، ايجاد قهوه‌خانه مخصوص بانوان نه به نفع منافع و سلامت مردم است و نه با فرهنگ ايراني تناسب دارد بنابراين بعيد مي‌دانم كه خانواده‌ها از چنين طرحي استقبال كنند.

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس هشتم ضمن اعلام مخالفت جدي با طرح مذكور خاطرنشان كرد: اين طرح، طرحي بر خلاف سلامت مردم و از نظر قانوني هم توجيه قانوني محكمي ندارد.

 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
 • همه‌گیری کرونا و مشکلات مادران

  آیا فمینیسم زنان را ناامید کرده است؟

  اگر همه‌گیری کرونا توانسته است دستاوردها و پیشرفت‌های سه دهه اخیر زنان در برابری جنسیتی را…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان