مهر: یک کارشناس آرایشی و بهداشتی گفت: رنگ کردن مو در دوران بارداری می‌تواند باعث سقط جنین شود، لذا استفاده از رنگهای شیمیایی در این دوران به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ظاهری اظهار داشت: رنگ کردن مو در دوران بارداری ممنوع است زیرا که پوست کف سر می‌تواند مقداری از مواد شیمیایی موجود در رنگ را جذب کرده و وارد جریان خون کند و از آنجایی که سه ماهه اول بارداری، زمان شکل‌گیری جنین بوده و جنین در این زمان بسیار حساس و آسیب‌پذیر است و استفاده از آن می‌توانند باعث سقط جنین شود، لذا استفاده از آن در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

 وی به سفید شدن مو در سنین کم اشاره کرد و افزود: سفید شدن مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها زمینه ارثی است و البته بیماری‌هایی مثل ویتیلیگو نیز می‌تواند عامل سفیدی مو باشد که این نوع بیماری‌ علاوه بر موها، پوست و بعضی از نواحی بدن را هم سفید می‌کند.

 ظاهری تغذیه غلط و نادرست را از دیگر عوامل مهم سفید شدن مو عنوان کرد و گفت: کمبود ویتامین‌هایی مثل ویتامین های گروه B، کمبود روی و سلنیوم در سفید شدن مو بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه اگر سفید شدن مو زمینه ارثی داشته باشد، درمان دارویی تاثیری در جلوگیری از سفید شدن آن ندارد، اظهار داشت: چنانچه سفید شدن مو به دلیل بیماری یا تغذیه نادرست باشد، با درمان دارویی می‌توان از سفید شدن بیشتر آن جلوگیری کرد.

 ظاهری با بیان اینکه هر چیزی که باعث شود ساختار طبیعی مو را از حالت عادی خارج کند، برای مو ضررو زیان تلقی می شود، خاطرنشان کرد: به همین دلیل باید تا حد امکان از مواد شیمیایی به ویژه فر کردن، رنگ کردن و… کمتر استفاده شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان