جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد:دانشگاه نه پادگان است و نه حوزه علمیه

0
53

سحام نیوز:‌ جمعی از دانشجویان دانشگاه های  آزاد سراسر کشور در واکنش به سخنان عبد الله جاسبی ریاست کل این دانشگاه طی بیانیه ای اعتراضی نوشتند: “دانشگاه نه تنها پادگان نیست که حوزه علمیه هم نیست. حال که نتوانسته اید دختران را در پستوی خانه نهان کنید با افکار تاریخ مصرف گذشته خود می خواهید حضور نیمی از جمعیت این کشور را در دانشگاه ها محدود کنید.” به گزارش سحام نیوز، چند روز پیش عبدالله حاسبی از پیش گام بودن دانشگاه آزاد در زمینه تفکیک جنسیتی خبر داده و گفته بود: “دانشگاه آزاد در زمینه تشکیل واحدهای تک‌جنسیتی و تفکیک جنسیتی بدون هیاهو و برجسته‌سازی رسانه‌ای، پیشگام بوده است.”

متن کامل این نامه که نسخه ای از آن در اختیار سحام قرار گرفته است بدین شرح است:

« به نام یگانه خالق آزادی»

اخیرا ریاست مادم العمر!!! دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر عبدالله جاسبی بر اینکه دانشگاه آزاد در تفکیک جنسیتی و جدا سازی دختران و پسران در دانشگاه پیش گام بوده است تأکید و افتخار ورزیده اند. همچنین به اینکه در پذیرش دانشجویان، به نفع بسیجی ها تبعیض قائل شده اند اعتراف نموده اند و از تبدیل بر خی از واحد های دانشگاهی به گورستان و سوء استفاده ابزاری از شهدا به نیکی یاد کرده اند.

با کمال تاسف باید عرض کنیم که هیچ یک از این اقدامات افتخار ندارد که هیچ؛ بلکه مایه شرمندگی است و افتخار ورزیدن به آن اوج وقاحت و عقب ماندگی است.
آقای جاسبی! مردم ایران فراموش نخواهند کرد که به واسطه خوش رقصی جنابعالی نزد اربابان قدرت بسیاری از جوانان این سر زمین که شایستگی علمی ادامه تحصیل را در دانشگاه داشتند از ادامه تحصیل باز ماندند و جایشان به بسیجی ها داده شد و به واسطه سیاست غلط تبعیض و تفکیک جنسیتی این امر بر دختران دشوارتر آمد. همانطور که حضور شما در مراسم تنفیذ رئیس دولت کودتا را نیز فراموش نخواهند کرد.
دانشگاه نه تنها پادگان نیست که حوزه علمیه هم نیست. حال که نتوانسته اید دختران را در پستوی خانه نهان کنید با افکار تاریخ مصرف گذشته خود می خواهید حضور نیمی از جمعیت این کشور را در دانشگاه ها محدود کنید.
شاید یک مرحله از طرح سیاه تفکیک و تبعیض جنسیتی دانشگاه آزاد در دست شما باشد تا در هنگام پذیرش دانشجو با تک جنسیتی کردن رشته های دانشگاهی آن را اعمال کنید، ولی اینکه بگذاریم به دختران دانشجو نوع خاصی از پوشش تحمیل شود،اینکه بگذاریم درب های ورود و خروج دانشجویان را جدا کنید، اینکه بگذاریم کتابخانه ها و بوفه ها و غذا خوری ها را جدا کنید، اینکه بگذاریم ورود و خروج دانشجویان را زوج و فرد کنید، خیالتان راحت که این اجازه را به شما و همکارانتان نخواهیم داد.

حال که حتی رئیس دولت کودتا هم برای فریب افکار عمومی از تفکیک جنسیتی دانشجویان سر باز می زند شما برای خود شیرینی نزد اربان قدرت می خواهید بیش از این بر دانشجویان و خصوصا دختران دانشجو افکار پوسیده و طالبانی خود را اعمال کنید که قطعا ما سکوت نخواهیم کرد.

و اما آنچه که باید دفن شود نه پیکر های شهدای این سرزمین بلکه افکار پوسیده شما و امثال جنابعالی است که بدون در نظر گرفتن صلاحیت های علمی،دانشگاه را به محل آمد و شد نیروهای امنیتی و بسیجی تبدیل نموده اید و برای آن هایی که در کوچه و خیابان بر روی دختران و مادران ما چماق و با توم فرود آورده اند سهمیه های انچنانی قائل شده اید و مدارک آنچنانی داده اید ولی بدانید که این دودی است که آتش آن اول از همه در چشمان خود شما خواهد رفت. کما اینکه وقتی همین اربابانی که امروز شما به مدح آن ها روی آورده اید اشاره ای کنند شما را نیز آماج حملات قرار خواهند داد.
در پایان ما جمعی از دانشجویان واحد های مختلف دانشگاه آزاد ضمن محکوم کردن شدید اظهارات اخیر شما اعلام می داریم نخواهیم گذاشت افکار قرون وسطایی و طالبانی در دانشگاه آزاد پیاده شود و در جهت برابری جنسیتی و رفع هر گونه تبعیض و تفکیک جنسیتی در محیط های دانشگاهی و همچنین در کشور عزیزمان ایران کوشا خواهیم بود.

جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد های :
تهران مرکز، کرج، تهران شمال، قزوین، تهران جنوب، تبریز، شهرکرد، ساری، تهران شرق، اسلام شهر، رودهن، شهر ری، علوم تحقیقات، رشت، قائمشهر، دزفول، اهواز، مشهد، شاهرود، زنجان، گرمسار، اراک، تهران غرب، ورامین، ارومیه، رباط کریم

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.