رای دادگاه صادر شد:

اعدام 4 متهم ‌حادثه خمینی‌شهر در ملاء عام

مهلت 20 روزه برای اعتراض
0
41

خبرگزاری مهر: رای دادگاه تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی‌شهر اصفهان صادر شد و به موجب آن چهار نفر از متهمان اصلی این پرونده محکوم به اعدام در ملأء عام شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح پنجشنبه انصاری رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: مطابق رای صادره برای متهمان حادثه خمینی شهر اصفهان متهمان ردیف اول تا هشتم، با اتهام 1- مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه نسبت به شش نفر خانم، 2- حبس غیرقانونی نسبت به هشت نفر آقا، 3- ایراد ضرب و جرح عمدی نسبت به کلیه شکات که 14 نفر هستند، 4- سرقت مقرون به آزار، 5- زنای به عنف و اکراه، متهم شده‌اند.

وی افزود: این اتهامات به تمامی متهمان تفهیم شد و با نظر وکلای شکات نسبت به موضوع ایراد ضرب و جرح عمدی و جنبه خصوصی سرقت مقرون به آزار برای متهمان ترک تعقیب صادر شد.
 
رئیس کل دادگستری اصفهان گفت: برای متهمان ردیف اول تا ششم با موضوع اتهامی حبس غیرقانونی هرکدام به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند. در مورد اتهام سرقت مقرون به آزار از جنبه عمومی آن نیز متهمان ردیف اول تا ششم به 10 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شده‌اند. هم‌چنین در مورد مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه نیز متهمان تا ردیف ششم به 15 سال حبس محکوم شدند.
 
انصاری اظهار داشت: متهم ردیف هفتم به دلیل اینکه مداخله و مباشرت وی در حصول جرم ضعیف‌تر بوده است با استناد به تبصره ذیل ماده 42 قانون مجازات اسلامی در مورد اتهام حبس غیرقانونی به یک سال حبس تعزیری و در مورد سرقت مقرون به آزار به سه سال حبس و 50 ضربه شلاق و در موضوع مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه به 5 سال حبس محکوم شد.
 
وی اعلام کرد: متهمان ردیف اول تا چهارم در موضوع اتهامی زنای به عنف و اکراه محکوم به اعدام به صورت دارآویختن در ملأعام در یکی از میادین اصلی خمینی‌شهر محکوم شدند.
 
به گفته وی، متهمان ردیف پنجم و ششم، به جهت نیاز به تحقیقات بیشتر و عندالزوم مواجهه آنها با محکومی که اخیرا دستگیر شده و سایر متهمان فراری، پرونده آنها همچنان مفتوح است.
 
رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: در مورد اتهام متهم ردیف هفتم با موضوع زنای به عنف و اکراه و متهم ردیف نهم (باغبان) با موضوع معاونت در آدم‌ربایی و زنای به عنف و اکراه به لحاظ کافی بودن دلایل بر برائت آنها، رای بر برائت صادر شده است.
 
وی افزود: در مورد متهم ردیف هشتم و با توجه به اینکه کلیه اتهامات مطروحه در کیفرخواست و زنای به عنف و اکراه و با توجه به انکار متهم و اینکه هیچ‌یک از شکات و متهمان دیگر حضور وی را در باغ اول و دوم تائید نکرده و نام‌برده توسط شکات نیز مورد شناسایی قرار نگرفته است و به لحاظ عدم وجود دلیل کافی رای بر برائت وی صادر شد.
 
انصاری افزود: رای صادره به تمامی شکات و متهمان ابلاغ شده است و متهمان ظرف 20 روز مهلت اعتراض دارند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.