شغل پردرامد برخی دفترخانه‌ها؛

ثبت ازدواج موقت همراه با معرفی عروس‌خانم

0
48

اعتدال: بحث جنجالی ازدواج موقت، موضوعی است که هر چند شرع اسلام با لحاظ شرایطی برای آن منعی قرار نداده است اما به لحاظ بافت فرهنگی جامعه ایرانی، این شیوه بر خلاف کشورهای عربی که تعدد زوجات امری مرسوم و معمول تلقی می شود، در ایران هیچ وقت جا نیفتاده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال اخیرا با کاهش تمایل برخی جوانان به ازدواج، برخی دفاتر ثبت ازدواج برای جبران رکودی کسب و کار خود، دفترخانه خود را به محلی برای همسریابی و ازدواج موقت تبدیل نموده‌اند.

در حالی که اصولا دفترخانه ها وظیفه جاری نمودن صیغه عقد و انجام امور ثبتی آن را برعهده دارند، برخی دفترخانه ها خود نیز مواردی برای آقایان در نظر دارند. این دفترخانه‌ها با وجود اینکه از درج این مطلب به طور صریح در تبلیغات خود، امتناع می‌کنند، ولی در تماس تلفنی که خبرنگار ما با یکی از این دفاتر گرفت، منشی از وجود خانم‌هایی سخن گفت که تمایل دارند به عقد موقت آقایان متقاضی دربیایند!

هر چند به نظر می‌رسد، استفاده از این فرصت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی به لحاظ شکلی منعی نداشته باشد، اما تمایل به ازدواج موقت و گرویدن به این روش مسایلی را در ادامه به دنبال خواهد داشت، که بهتر است مسئولان امر با پرهیز از هرگونه برخورد احساسی، با بررسی دقیق و کارشناسی مزایا و روش‌هایی که این دفترخانه‌ها برای ازدواج موقت ابداع کرده‌اند، از خسارت‌های احتمالی جلوگیری به عمل آورند.

این گزارش حاکی است که برخی از این دفترخانه‌ها، رسما به موسسات ازدواج موقت تبدیل شده‌اند و با انتشار آگهی‌های اینترنتی و پیامکی درصدد جذب مشتریان بیشتری هستند. البته نکته جالب این تبلیغات آن است که مخاطب آنها آقایان هستند.

بنابراین گزارش برخی دفترخانه‌ها همانند موسسات همسریابی تصاویر موارد پیشنهادی خود را در آلبومی به رویت آقایان مراجعه کننده می‌رسانند و جالب اینجاست که در اینجا دیگر پذیرش عروس خانم شرط نیست و فقط بسته به سن و مدت و … مهریه افراد، متفاوت است.

آقای «ح» یکی از این سردفترهای مورد اشاره در شمال شهر تهران است، که معتقد است این کار علاوه بر اجر مادی اجر معنوی دارد و به لحاظ شرعی و قانونی فاقد مشکل است. وی در انتها مدعی شد که توانسته با این اقدام خود جلوی فساد و فحشا را گرفته و از اینکه افرادی به خاطر یک سری مسایل دست به گناه بزنند، جلوگیری کرده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.