رئيس فراكسيون زنان مجلس در گفت‌و‌گو با فارس:

مرخصی زنان در زایمان‌های دوقلو به بیش از 6 ماه افزایش یابد

0
70

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به ضرورت حمایت دولت از زنانی که فرزند دوقلو به دنیا می‌آورند، گفت: مدت زمان مرخصی زنان در زایمان‌های دوقلو باید به بیش از 6 ماه افزایش یابد.‏

طیبه صفایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» در ‌خصوص افزایش مدت زمان مرخصی زایمان زنان شاغلی که فرزند دوقلو دارند، اظهار داشت: تا کنون تقاضایی در ‌خصوص افزایش مدت مرخصی زایمان زنانی که فرزند دوقلو دارند به فراکسیون زنان مجلس ارائه نشده است چرا که تعداد زنانی که فرزند دوقلو به دنیا آورده و شاغل هستند بسیار کم است.

وی افزود: زنانی که فرزند دوقلو دارند و خواستار افزایش مدت مرخصی زایمان هستند می‌توانند درخواست خود را به فراکسیون زنان مجلس یا مرکز امور زنان ارائه کنند تا افزایش مرخصی زایمان آنها را پیگیری کنیم.

صفایی با بیان اینکه مجلس نمی‌تواند در موضوع افزایش مرخصی زایمان زنان شاغلی که فرزند دوقلو به دنیا می‌آورند، مداخله کند، گفت: افزایش مرخصی زایمان این زنان بار مالی برای دولت به همراه دارد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: مرکز امور زنان می‌تواند لایحه‌ای را به منظور افزایش مرخصی زایمان زنان شاغل که فرزند دوقلو دارند به هیئت دولت ارائه کند تا پس از تصویب شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

وی بیان کرد: قانون باید مرخصی زایمان ویژه‌ای را برای زنان شاغلی که فرزند دوقلو دارند درنظر بگیرد و مدت مرخصی زایمان آنها را از 6 ماه افزایش دهد.

صفایی اظهار داشت: دولت باید از مادرانی که فرزندان چندقلو به دنیا می‌آورند حمایت مادی و معنوی کند که یکی از راه‌های این حمایت افزایش مدت زمان مرخصی زایمان مادرانی است که فرزند دوقلو به دنیا می‌آورند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.