جلوگیری از ملاقات نسرین ستوده با فرزندانش و بازداشت موقت خانواده

0
64

امروز یکشنبه 16 مرداد، مسئولین زندان اوین در حین ملاقات همسر، فرزندان و خواهر نسرین ستوده با وی  که به صورت کابینی انجام می شد، به بهانه بارزسی دفترچه یادداشت، با خانواده درگیرشده و همگی آن ها را حدود 5 ساعت در سالن ملاقات و محل دادسرای اوین به طور غیرقانونی بازداشت کردند. به گفته رضا خندان همسر نسرین ستوده، هنگامی که او در حال صحبت با همسرش بود، یکی از مسئولان زندان تلاش کرد، دفترچه یادداشت وی را از دستانش بگیرد.  این امر با اعتراض رضا خندان مواجه شد که از وی درخواست حکم بازرسی برای گرفتن دفترچه را داشت.  این در حالی است که در ملاقات کابینی هیچ گاه وسایل خانواده ها بازرسی نمی شود چرا که امکان هیچ گونه مبادله ای میان زندانی و خانواده اش وجود ندارد.

در ادامه،  مسئول مربوطه خواهان بازرسی وسایل شخصی بقیه همراهان شد که این امر نیز با مخالفت خانواده ستوده مواجه شد  که از آنان خواهان حکم قضایی مبنی بر بازرسی وسایل شخصی بودند.  این ماجرا تا ساعت 5 عصر ادامه داشت. این در حالی بود که مهراوه و نیما کودکان نسرین، تمام این مدت شاهد کشاکش میان مسئولان و پدر و خاله اشان بودند و تمام این مدت خسته و گرسنه در سالن ملاقات و دادسرا، سرگردان بودند. به طوری که برای اولین بار در طی یازده ماه بازداشت نسرین ستوده، مهراوه نتوانست از گریه اش در حضور مادر جلوگیری کند.  سرانجام با صدور حکم قضایی مبنی بر بازرسی وسایل شخصی خانواده ستوده،  هر 4 نفر آزاد شدند.

لازم به توضیح است  که از ملاقات حضوری منظم  کودکان نسرین با وی جلوگیری می شود و به دلخواه ملاقات داده می شود و یا از ملاقات جلوگیری می شود.  این در حالی است که این بلاتکلیفی برای نیما و مهراوه  بسیار دشوار است و بچه ها نمی دانند کی می توانند مادرشان را ملاقات کنند و کی نمی توانند. کودکان نسرین هر بار که برای ملاقات حضوری به زندان می روند، باید منتظر بمانند، شاید اجازه دیدار مادر نصیبشان شود.  البته این بلاتکلیفی فقط شامل ملاقات حضوری نمی شود. به طور مثال از 26 اسفند 1389 تا 19 فروردین که شامل تعطیلات عید نیز می شد،  خانواده نسرین ستوده، حتی از  ملاقات کابینی نیز محروم بودند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.