{{ایسنا:}} مديركل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران با بيان اينكه دانش‌آموزان اتباع خارجي غيرمجاز ثبت‌نام نمي‌شوند، گفت: استانداري تهران از سال گذشته تاكنون، مجوزهاي لازم براي ثبت‌نام دانش‌آموزان خارجي غيرمجاز را به ما نداده است.

به گزارش سرويس «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رحيم زماني با اشاره به آمار دانش‌آموزان افغاني در شهرستان‌هاي استان تهران در سال تحصيلي گذشته، اظهاركرد: اين آمار در سال تحصيلي 90ـ 89، حدود 73 هزار و 600 نفر بود.

وي افزود: امسال نيز با توجه به جداشدن استان البرز از شهرستان‌هاي استان تهران، پيش‌بيني‌ مي‌كنيم كه اين رقم بين 62 تا 63 هزار نفر برسد.

زماني در رابطه با وضعيت مجاز يا غيرمجاز بودن اين اتباع، گفت: در سال تحصيلي گذشته تعدادي از اين افراد با شرايطي كه استانداري براي آنان تعيين كرده بود، ثبت‌نام شدند؛ با اين توضيح كه در ابتدا به دليل غيرمجاز بودن از آنان ثبت‌نام نكرديم كه اين موضوع باعث شد تا به فرمانداري‌ها مراجعه كنند.

مديركل آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران ادامه داد:‌ در آن شرايط استانداري تهران با مديركل وقت آموزش و پرورش شهرستان‌هاي استان تهران مذاكره كرد كه اين اتباع در مدارس ثبت‌نام شوند تا بعداً مجوزهاي ثبت‌نام آنان به آموزش و پرورش ارائه شود، اما تا اين لحظه هيچ مجوزي به ما ارائه نداده‌اند.

وي افزود: اين در حاليست كه مديركل اتباع خارجي استانداري اعلام كرده بود شيوه‌نامه ثبت‌نام اين دانش‌آموزان هفته آينده به آموزش و پرورش ابلاغ مي‌شود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان