{{خبرگزاري فارس:}} عضو فراكسيون روحانيون و نماينده مردم قم در مجلس با غير واقعي خواندن برخي از آمار و ارقام كه از بالابودن طلاق در قم خبر مي‌دهند، گفت: آمار طلاق در استان قم بالا نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي دفتر نماينده مردم قم، حجت‌الاسلام والمسلمين علي بنايي، نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي دليل افزايش طلا‌ق‌هاي ثبت شده در قم را سهولت رسيدگي به پرونده‌هاي طلاق در دادگاه‌هاي اين استان عنوان كرد.
وي با بيان اينكه به عنوان يك فرد قمي شناخت كافي از فرهنگ و مردم اين شهر دارد، اضافه كرد: بسياري از طلاق‌هايي كه در قم ثبت شده است، مربوط به شهروندان قمي نيست.
نماينده مردم قم در مجلس با بيان اينكه مردم از استان‌هاي ديگر به قم مي‌آيند تا كارشان زودتر انجام شود، ادامه داد: از شهرهاي ديگر، حتي از همدان و اروميه به قم مي‌آيند تا در اين استان طلاق بگيرند و علتش اين است كه آنان در استان‌هاي خود بايد مدت زيادي معطل بمانند تا به تقاضاي طلاقشان رسيدگي شود، اما در استان قم به سرعت مراحل اين كار انجام مي‌شود.
وي تصريح كرد: ‌دادگستري استان ما مي‌خواهد به مردم خدمت كند و پرونده‌هاي طلاق را به سرعت به جريان مي‌اندازد، به همين علت، آمار طلاق‌هاي ثبت شده در استان بالا مي‌رود.
بنايي افزود: رسانه‌ها از بالا بودن آمار طلاق در قم انتقاد مي‌كنند اما واقعيت اينگونه نيست و ما در اين ميان دچار يك تناقض شده‌ايم.

بر اساس آمار و ارقام قم سال گذشته در ميان 30 استان كشور، از نظر نسبت تعداد طلاق به ازدواج در جايگاه دوم قرار داشت، اما در سه ماهه نخست امسال كه البرز هم به استان‌هاي كشور اضافه شده، قم سومين استان كشور به‌شمار مي‌رود كه نسبت طلاق به ازدواج در آن بالا است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان