مشکلاتی که مردان چند زنه ایجاد می‌کنند، می‌شود مشکلات جامعه

توران ولی مراد
0
44

{{خبر آن لاین}}: بعد از فراز و فرودهای فراوان، کمیسیون قضایی در سال 1390 اعلام کرد که ماده 23 حذف شده است.

“آمار و تحقیقات و یک توجه ساده به آن چه در جامعه در این ارتباط در جریان است نشان می دهد که مردانی که به دنبال ازدواج مجدد رفته اند از مسولیت های خود در ارتباط با زن و فرزندان شانه خالی کرده اند. این امر به معنی اضافه کردن بار بر دوش دولت است. مشکلاتی که مردان چند زنه ایجاد می کنند می شود مشکلات جامعه”.

این جملات بخشی از نامه‌ای است که ائتلاف اسلامی زنان در شهریور سال 1389 در مخالفت با ترویج چند همسری برای نمایندگان مجلس فرستاد.

توران ولی مراد در یادداشت تازه خود در وبلاگ خبرآنلاین با اشاره به حذف ماده 23 از لایحه حمایت از خانواده، متن این نامه را آورده است.

دبیر ائتلاف اسلامی زنان نوشته است: “در سال 1389 که لایحه حمایت از خانواده برای بررسی به صحن علنی مجلس آورده شده بود، ائتلاف اسلامی زنان در مخالفت با ترویج چندهمسری و ممانعت از بی قانونی ها در این زمینه به دلیل اشکالات و ضعف‌های فراوان در لایحه مزبور در این ارتباط، تقاضای حذف ماده 23 را داشت. ائتلاف اسلامی زنان در پی یک نشست مطبوعاتی برای تبیین مواضع و توضیح دلایل خود در این مورد، نامه ای را هم برای نمایندگان مجلس ارسال کرد. بعد از تلاش ها و گفت و گوها و فعالیت های مختلف که توسط زنان و مردان متعهد انجام گرفت و بعد از فراز و فرودهای فراوان کمیسیون قضایی در سال 1390 اعلام کرد که این ماده از لایحه حذف شده است.”

برای خواندن متن کامل می توانید [اینجا->http://www.khabaronline.ir/news-165539.aspx] را کلیک کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.