{{آینده:}} نوعروس 19 ساله ایلامی كه قربانی اسیدپاشی از سوی خواستگار سابقش شده بود، روز گذشته در بیمارستان مطهری تهران به علت ایست قلبی ناشی از جراحات اسید جان باخت.

به گزارش جام‌جم، نوعروس 19 ساله ایلامی و مادرش روز 18 تیر سال‌جاری در حالی كه خوابیده بودند، در خانه‌شان در خیابان مفتح شهرستان سرابله مورد اسیدپاشی قرار گرفته و روانه بیمارستان شدند.

در پی این حادثه، عموی خانواده و همسرش به عنوان تنها مظنون پرونده اسیدپاشی دستگیر شدند و در بازجویی‌های پلیسی هرگونه شركت در حادثه اسیدپاشی را انكار كردند.

ماموران با حضور در بیمارستان و تحقیق از 2 مصدوم حادثه متوجه شدند دختر 19 ساله تا چند روز دیگر به خانه بخت می‌رفته و چندین بار از سوی خواستگار سابق خود كه برادرزن عمویش بوده، تهدید شده است.

به این ترتیب، جوان خواستگار تحت تعقیب قرار گرفت تا این‌كه روز سوم مردادماه در خانه یكی از اقوامش دستگیر شد.

متهم در بازجویی پلیسی به اسیدپاشی اعتراف كرد و معلوم شد وقتی به خواستگاری دختر جوان رفته و از وی پاسخ منفی شنیده است، درصدد انتقام‌گیری از او بوده تا عاقبت روز حادثه با اطلاع از این‌كه دختر جوان قصد دارد به خانه بخت برود و مادرش به خانه دیگری نقل مكان كند، ظرفی پر از اسید تهیه و نیمه‌شب به خانه آنها رفته و با پاشیدن اسید به آن دو فرار كرده است.

در حالی كه تحقیقات از مرد اسیدپاش و 2 متهم بازداشت شده دیگر ادامه داشت، ساعت 11 صبح دیروز ـ چهارشنبه ـ نوعروس 19 ساله به علت شدت جراحات ناشی از اسیدپاشی دچار ایست قلبی شد و كادر درمانی بیمارستان مطهری تهران تلاش برای نجات جان وی را آغاز كردند، اما او تسلیم مرگ شد.

گزارش خبرنگار ما حاكی است، وضعیت جسمی مادر آسیب‌دیده این نوعروس نیز وخیم گزارش شده است. در پی هماهنگی قضایی با بازپرس كشیك ویژه قتل تهران، جسد نوعروس به پزشكی قانونی منتقل و روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان