حاجی بابایی:

پنجشنبه‌ها باید روز خانواده نامگذاری شود

0
71

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که روز پنجشنبه را روزخانواده اعلام کنیم تا در این روز دانش آموزان همراه با خانواده زندگی خوب و با آرامشی را احساس کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا حاجی بابایی صبح پنجشنبه در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور اظهار داشت: با پشتیبانی دولت و مصوبات مجلس زیرساختهای تحول را برنامه ریزی کرده ایم و دهها پروژه در زمینه های آموزشی و محتوایی در حال شکل گیری است.

به گفته وی، به دلیل مصوبه خوبی که در برنامه پنجم اجراشد قرار است سه هزار و 200 میلیارد تومان طی سه سال در اختیار آموزش و پرورش برای مدرسه سازی قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر فلسفه تعلیم و تربیت مصوب شده و سند ملی درسی و نقشه جامع کشور نیز در حال تدوین است.

حاجی بابایی گفت: سرعت کار در آموزش و پرورش بسیار بالاست زیرا مدیران تمام توان خود را در این وزارتخانه به کار گرفته اند.

وی عنوان کرد: در سال 1387 تعداد دانش آموزانی که برای راهیان نور به جبهه ها رفتند 25 هزار نفر بود، سال گذشته 650 هزارنفر و برای سال آینده یک میلیون 200 هزار نفر را تدارک دیده ایم که از مناطق جنگی بازدید کنند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، کتب درسی در آستانه تحول بزرگی قرار دارد و روش های تدریس و ساعات درسی در آموزش و پرورش در حال بحث و بررسی است.

حاجی بابایی گفت: 400 هزار معلم ابتدایی در 32 سال گذشته با مشکل جدی مواجه بودند که با کار مطالعاتی که مصوب شد دوره ابتدایی در پنجشنبه ها تعطیل اعلام شد.

وی افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که روز پنجشنبه را روز خانواده اعلام کنیم تا در این روز دانش آموزان همراه با خانواده زندگی خوب و با آرامشی را احساس کنند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در گذشته 650 دارلقرآن در کشور وجود داشت که 10 هزار مدرسه قرآنی در حال حاضر ایجاد کرده ایم و تقاضا برای راه اندازی مجدد آن وجود دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.