محدودیت سنی برای ازدواج دختران در عربستان

0
163

برنا:به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از روزنامه المدینه چاپ عربستان، وزارت دادگستری عربستان اعلام کرد: به رغم وجود مخالفان بی‌شمار این وزارت‌خانه در صدد تصویب و صدور قانونی در این زمینه است.

وزارت دادگستری بار دیگر بر تلاش و توانمندی این وزارت‌خانه در زمینه بررسی سن قانونی ازدواج دختران کم سن و سال تاکید کرد و افزود: بررسی این قانون رو به پایان است وبه زودی این قانون رسما اجرا خواهد شد.

یک مقام عالی‌رتبه این وزارت‌خانه به این روزنامه گفت: تصمیم تعیین سن ازدواج برای زنان و دختران کم سن وسال عربستانی در حال بررسی است.

وی افزود: برخی معتقدند که تعیین سن ازدواج مخالف شریعت خدا است و خواهان عدم تعیین سن ازدواج هستند در حالی که وزیر دادگستری خواهان تصویب و اجرای این قانون است.

الشیخ عبدالله المنیع، یک عضو هیات علمای دینی عربستان نیز در خصوص جنبه دینی این مساله گفته است: ازدواج دختران کم سن و سال درست نیست دختران باید صبر کنند و در صورت هرگونه عدم توجه به خواسته دختران کم سن و سال برای عدم ازدواج باید مساله به مراجع قضایی ارجاع داده شود.

مدیر اداره ازدواج در وزارت دادگستری اعلام کرد: مجازاتی که برای نقض این قانون در نظر گرفته شده است لغو سند ازدواج یا تعلیق آن به مدت یک سال یا دست کم هشدار در این زمینه است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.