فراخوان سازمان ملل متحد برای خاتمه بی عدالتی علیه میلیون ها زن در جهان

0
123

{{خبرگزاری بین المللی زنان}}: بر اساس گزارش جدید سازمان ملل متحد میلیون ها زن در جهان همچنان بی عدالتی، خشونت و نا برابری را در منزل، محل کار و زندگی اجتماعی تحمل می کنند.

این گزارش با عنوان “پیشرفت زنان جهان: در پی عدالت” نخستین گزارش مهم تهیه شده به وسیله کارگزاری “زنان ملل متحد” است که اوائل امسال به منظور گسترش تلاش های سازمان ملل متحد به سوی برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان کار خود را شروع کرد.

خانم میشل باچلت مدیر اجرایی “زنان ملل متحد” چهارشنبه در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک به خبرنگاران گفت هدف این گزارش مهم تشویق دولت ها و جامعه مدنی به اقدام شجاعانه برای اجرای تعهدات آنها نسبت به بهبود وضعیت زنان و تسریع اقدامات برای دستیابی به حقوق زنان در جهان است.

در این گزاش آمده در حالیکه خشونت علیه زنان در 125 کشور جهان غیر قانونی است، هنوز 603 میلیون زن در کشورهایی در دنیا به سر می برند که خشونت علیه زنان جنایت در نظر گرفته نمی شود.

این گزارش می گوید هنوز زنان تا 30 درصد در برخی کشورهای جهان کمتر از مردان دستمزد دریافت می کنند و 600 میلیون زن مشغول کارهای آسیب پذیری هستند که فاقد چتر حمایتی قوانین کار است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.