یکی از دلایل وجود تنبیه در مدارس

0
49

خبرآنلاین: فاطمه قاسم زاده، روانشناس و فعال حقوق کودک ، معتقد است: «طبیعتا معیشت معلمان در موضوع تنبیه بدنی دانش‌آموزان تاثیرگذار است و علاوه بر آن وضعیت مدارس کشور هم به این موضوع کمک میکند.»

فاطمه قاسم زاده، در میزگرد کافه خبر در مورد تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس گفت: «طبیعتا معیشت معلمان در موضوع تنبیه بدنی دانش‌آموزان تاثیرگذار است و علاوه بر آن وضعیت مدارس کشور هم به این موضوع کمک می کند. کلاسهایی وجود دارند که تعداد زیادی از دانش آموزان را در خود جای داده اند و معلم نمی تواند آنها را کنترل کند، بنابراین هم در کلاس معلم تحت فشار و شرایط بدی است و هم در زندگی اش زیر فشار است.»

او ادامه داد: « حقوق معلمی آنقدر نیست که بتواند زندگی‌اش را تامین کند. اینکه حقوق معلمی و شرایط مدارس بهتر شود، طبیعتا به اینکه خشونت در مدارس کمتر شود کمک می کند. ولی خب نمی شود گفت چون شرایط اقتصادی معلم بد است پس تنبیه هم وجود دارد. چه کار باید کرد؟ نمی شود این دلایل را کافی دانست. وقتی دلایل پیدا می شود، باید به دنبال راه حل گشت. معلم ساخته این شرایط است و نهاد آموزش و پرورش مسئول است. ما از این نهاد برای تغییر این شرایط انتظار داریم که این شرایط را بهتر کند.»

قاسم زاده معتقد است: « ما کشور فقیری نیستیم که نتوانیم برای بهتر کردن وضع آموزش و پرورش بودجه مناسب داشته باشیم. از نظر من هم فشار روی معلم نباید باشد ولی خب نباید هم گفت فشار روی معلم باعث این تنبیه‌ها می شود، پس کاری از ما ساخته نیست.»

مشروح این گفتگو را [اینجا->http://www.khabaronline.ir/news-163651.aspx] بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.