دحتر و پسر روابطشان را در خانواده یاد می گیرند، اما در دانشگاه باید جدا باشند

0
65

خبرآنلاین: “مدرسه جدا، دانشگاه جدا، پس کجا باید دختر و پسر یاد بگیرند با هم رابطه سالم داشته باشند؟”

این سوالی است که منتقدین تفکیک جنسیتی و دانشگاه تک جنسی، به این طرح دارند. سید محمودحسینی دولت آبادی، نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره به خبرآنلاین می گوید: “دانشگاه های ما محل تحصیل است نه بازاری برای دوست یابی و همسر یابی. روابط سالم را فرزندان ما از کودکی در خانواده ها، کوچه و بازار و اقوام و خویشاوندان و همسایه ها می آموزند. اگر در دانشگاه احساس شد که بهتر است آموزشی در این خصوص داده شود یک واحد درسی به دروس دانشگاهی اضافه می کنیم. مگر دانشجویانی که دانشگاه هایشان تفکیک جنسیتی شده از روابط اجتماعی غلطی در جامعه برخوردار هستند و در برقراری روابط اجتماعی مشکل دارند؟”

اتفاقا دراین باره هم منتقدان می گویند نوع رابطه اجتماعی این گروه از دانشجویان ضعیف تر است. به عنوان نمونه می گوید بسیاری از دانشجویان دانشگاه الزهرا در برخورد با جنس مخالف ضعیف هستند. نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس دراین باره هم می گوید: “این یک ادعا است. برخی نمی خواهند اسلام را کامل رعایت کنند. اگر از نظر آقایان این رعایت کامل اسلام ضعف و عیب است، ما این عیب را قبول داریم و به آن افتخار می کنیم.ما می خوهیم تا شئونات اسلامی را در برخورد با جنس مخالف رعایت کنیم.باید حدود شرعی میان زن و مرد مراعات شود. این ضعفی که آنان می گویند چیست؟ یکی از مشکلات ما در بخش تخصص ها است. گاهی اوقات دختران جوان و مومن مان را برای تحصیل به رشته معدن و یا پسرانمان را به رشته های مامایی می فرستیم. این رشته ها با حالات و روحیات این جنسیت ها سازگاری ندارد. این رشته ها باید پذیرش جنسیتی داشته باشند.

محمودی دولت آبادی چندی پیش میهمان کافه خبر بود. مشروح گفتگو با او را [اینجــــا->http://khabaronline.ir/news-162665.aspx] بخوانید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.