با اعلام اعتبار 55ميليارد ريالي؛ رييس اداره ايدز وزارت بهداشت:

اعتبارات مصوب،پاسخگوی برنامه‌های کنترل ایدزنیست

باگذشت4ماه ازسال،هنوزاعتباري تخصيص نيافته است
0
44

ایسنا: رییس اداره ایدز وزارت بهداشت از اعتبار حدود 55 میلیارد ریالی برای اجرای برنامه‌های درمانی و پیشگیرانه HIV/ایدز در وزارت بهداشت در سال جاری خبر داد و گفت: اختصاص چنین بودجه‌هایی پاسخگوی تمام برنامه‌های اداره ایدز وزارت بهداشت نخواهد بود.

دکتر عباس صداقت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، به اعتبارات اداره ایدز وزارت بهداشت در سال جاری به منظور پیگیری برنامه‌های درمانی و پیشگیرانه HIV/ ایدز اشاره کرد و گفت: برای سال جاری اعتباری حدود 55 میلیارد ریال برای اجرای برنامه‌های درمانی و پیشگیرانه اداره ایدز وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است. هر چند اعتبارات HIV/ایدز نسبت به سال گذشته کاهش نیافته اما باید توجه داشت که قسمت عمده این بودجه‌ صرف تامین داروهای بیماران، مباحث درمانی و نظام مراقبت می‌شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در برنامه‌های ایدز هدف آن است که به پیشگیری از این بیماری توجه و در این زمینه سرمایه‌گذاری شود. در صورت اختصاص اعتبارات کافی این مهم نیز محقق می‌شود.

صداقت گفت: طبیعتا اختصاص چنین بودجه‌هایی پاسخگوی تمام برنامه‌های اداره ایدز وزارت بهداشت و از جمله برنامه‌های پیشگیرانه نخواهد بود. از طرف دیگر با وجود آنکه روزهای پایانی ماه چهارم سال سپری می‌شود اما اعتبارات سه ماهه اول سال جاری هنوز ابلاغ نشده است.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری سایر سازمان‌های همکار از جمله وزارت آموزش و پرورش، سازمان صدا و سیما و سازمان هلال احمر برنامه‌های کنترل و پیشگیری از ایدز با شدت هر چه بیشتر در کشور دنبال شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.