“مردی که تو خونه به زنش کمک نکنه، اگه مرخصی پدری بگیره، غر می زنه و اعصاب خرد می کنه”

مصاحبه شهرزاد نیوز درباره طرح یک ماه مرخصی برای نگهداری پدر از فرزند
0
160

شهرزاد نیوز: مرخصی برای پدران به منظور کمک در نگهداری از فرزند تازه متولده شده ، دربرخی کشورها از جمله کشورهای اسکاندیناوی، کانادا، هلند و بلژیک و اخیرا در ژاپن به مورد اجرا در آمده است و در برخی کشورها حتی میزان مرخصی برای پدران به سه ماه افزایش یافته است. اخیرامجمع مشورتی بانوان شوراهای اسلامی کلانشهرها خواهان یک ماه مرخصی به پدران شده تا بتوانند بعد از زایمان به همسرانشان کمک کنند.شهرزاد نیوز پبشتر درخبری، جزئیات این طرح را منتشر کرد. طی روزهای گذشته با مصاحبه با مرد م در 3 شهر ایران نظرشان را در مورد این طرح جویا شدیم. بسیاری هنوز از موضوع مطلع نبودند. برخی به خاطر اشتغال در مشاغل آزاد، بی تاثیری چنین طرح هایی را گوشزد می کردند. نظرات بخش دیگری که در مورد موضوع اظهار نظر کرده اند، در زیر می خوانید.

تهران – زن – بالای ۳۰ سال – “مردها اگر بخوان می‌تونن کمک کنن، اما معمولا نمیخوان، اما کار خانه را می‌تونن انجام بدن که زن کمتر خسته بشه.”

تهران – زن – بالا ی 30 سال – “برای ما که کارمان آزاد است فرقی‌ نمی‌کنه”

تهران – زن – بالای ۳۰ سال – “خیلی خوبه که یک ماه مرد بتونه به زن کمک کنه”

تهران – زن – بالای ۳۰ سال – ” شاید با اینجور برنامه‌ها بتونند مرد‌ها را مجبور کنن که به زنها در نگه دار ی از کودک یاری کنن”

تهران – مرد – بالای ۳۰ – “فکر نمیکنم خوب باشه”

تهران – مرد – بالای ۳۰ – “بله خوبه، چون خانمها بعد از زایمان مشکل دارن و اگر مرد پیششون باشه حداقل می‌تونه کمی‌ از مشکلات را باهم حل کنن”

تهران – مرد – بالای ۳۰ سال – “افراد دولتی این براشون مهمه . ما کارمون آزاده.”

همدان – زن – بالای ۳۰ سال – “نمیدونم”

همدان – زن بالای ۳۰ سال – “نمیدونم”

همدان – زن – زیر ۳۰ سال – “خیلی خوبه که مردها هم بمونن خانه و متوجه مشکلات زنها باشن، خانمها به تنهایی نمی‌تونن مشکلات را به دوش بکشن، در این دوران زنها واقعا به کمک همسرشون نیاز دارن.”

همدان – زن – بالای ۳۰ سال – ” نه اصلا بمونن چیکار؟ کار که نمیکنن، کمک که نمیکن، غر که میزنن، اعصاب آدم بیشتر خورد می‌شه”

اهواز – زن – زیر ۳۰ سال – “نمیدونم ، من تجربه زایمان ندارم، برام هم مهم نیست”

اهواز- زن – بالای ۳۰ سال – “بستگی به مردش داره، اگر بخواد کمک کنه خوبه، اما معمولا اگر بمونن هم استراحت می‌کنن و غر میزنن. مسلما خوبه که این مرخصی باشه برای اینکه به زن کمک بشه”

اهواز- زن – بالای ۳۰ سال: “ما کار شوهرمون آزاده”

اهواز – زن – بالای ۳۰ سال: “بستگی به این داره که افراد بتونن این مرخصی را بگیرن، شامل شرکت‌های خصوصی و کار آزاد نمی‌شه، پس فرقی‌ برای ما نمی‌کنه

[تصویب مرخصی یک ماهه برای پدران جهت تشویق زایمان.->http://www.shahrzadnews.org/index.php?page=1&newsitemId=6347]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.