قم در رتیه دوم طلاق ایران

30 درصد ازدواج ها در قم به طلاق می رسد

0
167

خبرآنلاین: افزایش طلاق در همه استان های ایران گزارش شده است. تهران معمولا بالاترین میزان طلاق را دارد. اما در رده دوم، قم جا خوش کرده است.

ابراهیم حاج‌مظفری، مدیرکل بهزیستی استان قم گفته: “متاسفانه استان قم بعد از تهران رتبه دوم طلاق در کشور را داراست.”

[به گفته او->http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1807211&Lang=P] هر سال حدود 12 هزار ازدواج در استان قم ثبت می شود: “در سال 89 بیش از 21 درصد آنها به طلاق منجر شده است. این در حالی است که میانگین طلاق در کشور بیش‌ از 17 درصد است. در کشور از هر 6 ازدواج یکی به طلاق منجر می‌شود در حالی که در قم از هر 4.7 ازدواج، یک ازدواج سرنوشت طلاق را دارد. در استان قم نزدیک به 30 درصد ازدواجها در سالهای اول زندگی به فروپاشی می‌رسد در حالی که میانگین کشوری 12 درصد است.”

البته پیش از این ثبت احوال اعلام کرده که نرخ رسد طلاق در ایران از 13 درصد به 9.1 درصد کاهش یافته است. هرچند که در 5 سال گذشته طلاق، رشد 37 درصدی نسبت به قبل داشته. براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ثبت احوال کشور، آمار طلاق در سال 1384 برابر 84 هزار واقعه بوده که در سال 1389 به 137 هزار و 200 واقعه رسیده است.

دلایل زیادی درباره افزایش طلاق عنوان می شود که طلاق و تفاوت فرهنگ ها، مهمترین آنها هستند. به گفته حاج‌مظفری اعتیاد یکی از مهمترین دلیال طلاق در قم است: “عدم شناخت زوجین از یکدیگر دومین عامل مهم است. افسردگی از جمله پیامدهای طلاق است و عمدتا مردان بعد از طلاق به مواد مخدر روی می‌آورند و اعتیاد دامنگیر جامعه می‌شود.”

به او بین 25 تا 40 هزار معتاد در قم وجود دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.