مبارزه با خشونت علیه زنان در پرو، اکوادور، بولیوی و پاراگوئه

0
68

شهرزاد نیوز: بر پایه ارزیابی ها، از هر دو تا سه زن در چهار کشور پرو، اکوادور، بولیوی و پاراگوئه، یک تن از آنان خشونت را، با وجود قوانینی که برای از بین بردن خشونت ویژه مبنی بر جنسیت وجود دارد، تجربه کرده اند.

چهار کشور مزبور، کنوانسیون برای از بین بردن هرنوع خشونت علیه زنان، و نیز کنوانسیون درون آمریکایی برای جلوگیری، مجازات و مبارزه با خشونت علیه زنان، را امضا کرده اند. اما بین سنت ها و قوانین و اجرای آن ها هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

به گزارش “جامعه آلمانی برای همکاری بین المللی”، بیش از همه، زنان بومی و آفریقایی تبار این کشور ها دچار خشونت هستند و دسترسی آنان به مراکز خدمات اجتماعی دولتی و غیر دولتی با مشکلات و موانع زیادی همراه است. در بیشتر موارد از خشونت ها شکایت نمی شود و در نتیجه تحت پیگرد نیز قرار نمی گیرد.

کمبود ارتباط لازم بین نهاد های دولتی، غیر دولتی و بخش خصوصی در سطح منطقه ای و ملی یکی از ضعف های موجود برای مبارزه با خشونت علیه زنان در عرصه های مختلف عنوان می شود. بهبود وضع خدمات اجتماعی نهاد های دولتی و غیر دولتی، به ویژه در مناطق روستایی، یکی از عوامل مهم برای مبارزه با خشونت علیه زنان و بهبود وضع آنان در چهار کشور مزبور ارزیابی می شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.