مديركل بانوان همزمان با روز ملي عفاف و حجاب عنوان كرد:

تأسیس فرهنگسرای حجاب در تهران

0
77

خبرگزاری بین المللی زنان: مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران همزمان با روز ملی عفاف و حجاب ضمن تشریح برنامه‌های شهرداری در این زمینه در طول سال های گذشته از تأسیس فرهنگسرای حجاب در منطقه 5 تهران و همچنین آماده سازی قسمتی از بوستان چیتگر به‌منظور تبدیل آن به بوستان بانوان خبر داد.

نرگس معدنی‌پور با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران به منظور گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سال های گذشته، ابراز داشت: از سال 84 راهکارهای اجرایی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به همه دستگاه ها و ارگان ها ابلاغ شده و شهرداری تهران نیز بر اساس این ابلاغیه اقداماتی گسترده را انجام داده است.

وی ابراز داشت: در شهرداری تهران به همه موارد موظف شده در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پرداخته شده که ایجاد زیر ساخت‌ها و فضاهای ویژه بانوان از جمله پارک های بانوان و مجموعه های فرهنگی ورزشی و اجتماعی ویژه بانوان از جمله اقداماتی است که در آن راهکار های اجرایی به‌عهده شهرداری ها قرار داده شده است.

معدنی‌پور با بیان اینکه «گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سطح شهر و مراکز تحت پوشش شهرداری از دیگر راهکارهای اجرایی بوده است»، تاکید کرد: در مراسم و مناسبت‌های مذهبی برنامه‌های ویژه‌ای اجرا می‌شود که در محتوای این برنامه ها، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان اصلی‌ترین رویکرد مد نظر قرار گرفته است.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران گسترش اماکن عمومی، پارک ها و اماکن ورزشی، احداث بیش از 56 سوله ورزشی الزهرا(س) ویژه بانوان، استقرار بیش از 800 ایستگاه ورزشی بانوان در مناطق 22 گانه و احداث سه پارک ویژه بانوان در سه پهنه شهر تهران را از جمله اقدامات شهرداری تهران در این راستا ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون در پهنه شمال منطقه 3 و بوستان بهشت مادران، در پهنه شرق منطقه 15 و پردیس بانوان و در پهنه جنوب منطقه 18 و پارک نرگس به عنوان بوستان های ویژه بانوان تجهیز شده است و در پهنه غرب نیز قرار است قسمتی از پارک چیتگر ویژه استفاده بانوان قرار گیرد.

به گفته معدنی‌پور، بر اساس مطالعات انجام شده در سال آینده پنج پارک ویژه بانوان بر اساس استانداردهای لازم در سطح شهر تهران مورد استفاده بانوان قرار می گیرد.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه از ایجاد مراکز مشاوره محلی برای پاسخگویی و اطلاع رسانی به خانواده ها و جوانان در راستای وظایف محوله به شهرداری تهران خبر داد.

وی یادآور شد: همچنین 22 مرکز مشاوره در سامانه های نشاط، و مراکز مشاوره در فرهنگسراها در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب دایر شده است.

معدنی‌پور در ادامه به تاسیس فرهنگسرای حجاب در پایتخت اشاره و تصریح کرد: تاسیس این فرهنگسرا در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است که با مساحت 17 هزار متر مربع در پارک کن واقع در منطقه 5 تهران احداث خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به دیگر خدمات ارایه شده از سوی شهرداری تهران در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، اظهار داشت: افزایش تسهیلات حمل و نقل شهری ویژه بانوان به منظور تامین آسایش بیشتر آنها جزو بندهایی بوده که می بایست به آن توجه می شود که به این ترتیب در حال حاضر 570 تاکسی بی‌سیم بانوان در شهر تهران خدمات رسانی می کند، واگن های ویژه بانوان در مترو نیز پیش بینی شده است.

وی حمایت از فعالیت های عام فرهنگی و هنری دستگاه ها با هدف گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را از دیگر اقدامات شهرداری در این زمینه دانست و گفت: همچنین نسبت به نوشتن آیات و فتاوای دینی در راستای فرهنگ عفاف و حجاب در مراکز شهری، تهیه تندیس و عکس مناسب از شخصیت های اسلامی که نمونه های آن در بوستان ها به چشم می خورد و جلوگیری از تبلیغ کالاهای فرهنگی و تجاری مغایر با فرهنگ عفاف و حجاب همچون آگهی های تجاری و تبلیغاتی در سطح شهر اقدام کرده ایم.

معدنی‌پور خاطر نشان ساخت: رعایت موازین شرعی در ساخت اماکن مسکونی از جمله از نظر در معرض دید نبودن ورودی خانه‌ها و . . . از جمله تکالیفی است که به‌عهده شهرداری گذاشته شده که معاونت شهرسازی به خوبی آن را در قوانین خود دیده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران همچنین از برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌ها، اردوها و جشن‌ها با محوریت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.