احمدی‌مقدم: انتقادات به طرح امنیت‌اخلاقی بی‌جاست

0
55

[وزیر کشور->http://www.khabaronline.ir/news-161910.aspx] روزگذشته، در خصوص بحث حجاب و عفاف و همچنین ناامنی در کشور امروز گفت که حجاب و عفاف در کشور بسیار عالی است و ناامنی هم در کشور نداریم و آرامش بر کشور حاکم است.

این در حالی است که مدیر مرکز تحقیقات و طرح های کاربردی حجاب ریحانه النبی معتقد است که وضعیت حجاب در دولت کنونی بدتر شده است.

حجت الاسلام محمدمهدی با بیان اینکه حجاب از ضروری ترین مسائل کشور است،گفته است که با وجود اینکه این موضوع برای علما و مراجع دغدغه است بسیاری از مسئولان به آن بی توجه هستند و وضعیت حجاب در دولت کنونی بدتر شده است.

و ادامه داده است که در دولتهای قبلی و فعلی توجه چندانی به این موضوع نشده و اخیرا نیز وضعیت نامناسب‌تر شده و هر روز نیز اخبار نگران کننده‌ای شنیده می‌شود.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم،[ فرمانده ناجا->http://www.khabaronline.ir/news-162001.aspx] درباره اظهارات دیروز وزیر کشور درباره بهبود عفاف و حجاب در جامعه گفت: “نسبت به شروع طرح امنیت اخلاقی پیشرفت و بهبود خوبی را شاهد هستیم. اجرای این طرح نیازمند حمایت مسئولان است چرا که حمایت آنها می تواند شرایط را برای اجرای طرح تسهیل کند. خوشبختانه مردم همکاری خوبی در این زمینه داشتند و تنش ها به حداقل رسیده است. ضمن اینکه تنها 5 درصد از افراد دستگیر شده تکراری هستند و 95 درصد پس از اولین دستگیری دیگر با وضع بد حجاب در جامعه ظاهر نشدند.”

{{انتقادات به اجرای طرح امنیت اخلاقی بی‌جا است}}

احمدی‌مقدم با اشاره به برخی انتقادات در مورد راه‌اندازی گشت ارشاد و اجرای طرح امنیت اخلاقی گفت: این یک مقوله تخصصی و حرفه‌ای است و باید ماموران آموزش‌های خاصی در حوزه رعایت حقوق اخلاقی و شرعی ببینند. این انتقادات بی‌جا است، این افراد با اصل مبارزه بی‌اعتنا هستند نه با روشی که در پیش گرفتیم.”

به گفته احمدی‌مقدم اولویت در اجرای این‌گونه طرح‌ها، کارهای فرهنگی و ایجابی است: “اگر افراد با تذکر ارشاد نشوند و همچنان به هنجارشکنی اصرار داشته باشند باید منتظر برخورد قانون باشند. با حضور ماموران پلیس در صحنه وضعیت تا حد زیادی بهبود یافته است، اما این وضعیت مطلوب نیست.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.