500 کلینیک مشاوره شیردهی کودک در کشور راه اندازی می شود

0
52

{{ایرنا:}} رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف پنج سال آینده، حداقل 500 کلینیک شیردهی کودک در سراسر کشور راه اندازی می شود.

‘سیدحامد برکاتی’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از راه اندازی این کلینیک ها، آن است که چنانچه مادری در زمینه شیردادن به کودک خود با مشکل یا سووالی مواجه شد یا به آموزشی نیاز داشت، بتواند با مراجعه به این کلینیک ها مشکلات خود را حل کند.
وی یادآور شد: اکنون بیش از یکصد کلینیک مشاوره شیردهی کودک در کشور فعالیت دارند اما آیین نامه مصوبی برای این مراکز وجود ندارد.
برکاتی که ریاست دبیرخانه کشوری رشد و تکامل همه جانبه کودکان را نیز به عهده دارد، گفت: هم اکنون الگوهای استانداردی برای کلینیک های مشاوره شیردهی تدوین شده است تا در آینده، آیین نامه مصوبی در این زمینه ابلاغ شود.
وی اظهار داشت: شمار محدودی از کلینیک های مشاوره شیردهی بصورتی تعریف شده اند تا 24 ساعته در مراکز درمانی فعالیت داشته باشند و مادران در هر ساعت از شبانه روز بتوانند به این مراکز مراجعه کنند.
رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: عمده کلینیک های مشاوره نیز در دو شیفت صبح و بعدازظهر در بیمارستان ها بطور دایمی مستقر خواهند شد.
برکاتی گفت: آینده تغذیه ای و رشد کودک به شیرمادر بستگی دارد و از این رو برای تامین هرچه بیشتر سلامت کودکان، کلینیک های مشاوره ای شیردهی در سراسر کشور بصورت قانونمند فعالیت خواهند کرد.
رییس اداره سلامت کودکان وزارت بهداشت درباره آگاهی دهی به مادران برای تغذیه فرزند خود با شیرمادر، گفت: تمام رسانه ها اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب و دیجیتال باید برای اطلاع رسانی درباره تغذیه کودک با شیرمادر، بسیج شوند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.