رضایت امام جمعه قم از وضعیت حجاب زنان در جهان

0
99

{{دیگربان:}} محمد سعیدی امام جمعه قم گفته «به برکت انقلاب اسلامی ایران حجاب به عنوان سبک زندگی زنان مومن در سرتاسر جهان در آمده و حجاب وضعیت خوبی در دنیا پیدا کرده است.»

به گزارش [خبرگزاری فارس٬->http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004170813] آقای سعیدی در نماز جمعه این هفته قم با اعلام این مطلب افزوده که «حجاب و عفاف در میان زنان اروپا و امریکا» نیز افزایش یافته است.

روز گذشته (پنجشنبه ۱۶ تیر) نیز [آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی->http://rasanews.ir/Nsite/FullStory/?Id=108274] از اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌های آلمان خبر داده بود.

این روحانیون که به شدت به وضعیت پوشش زنان و مردان در ایران انتقاد دارند٬ اعلام نکرده‌اند که این آمار‌ها درباره وضعیت پوشش زنان در جهان را از چه منابعی به دست آورده‌اند.

اظهارات این دسته از روحانیون درباره زنان جهان در شرایطی مطرح می‌شود که آن‌ها نسبت به وضعیت پوشش زنان در داخل ایران اعتراض دارند.

روحانیون و برخی از مراجع تقلید در قم در سال‌های اخیر بار‌ها از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته‌اند با پدیده «بدحجابی» در ایران برخورد کنند.

پلیس سال‌هاست که با اجرای طرح «امنیت اجتماعی» هزاران دختر و پسر را به اتهام پوشش نامناسب بازداشت و به دادگاه معرفی کرده است٬ اما همچنان نتوانسته که با این پدیده مقابله کند.

گروهی از روحانیون و محافظه‌کاران می‌گویند که «بدحجابی» در ایران موضوعی «سیاسی» است و گروهی از زنان در ازای دریافت پول با پوشش نامناسب در جامعه ظاهر می‌شوند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.