آخرین وضعیت قتلهای زنجیره ای کرمان: 10 سال گذشت ،پرونده هنوز در دست بررسی

0
67

{{خبر آن لاین:}} هنوز به پرونده قتلهای 10 سال پیش کرمان که به قتلهای زنجیره ای معروف شده بود، رسیدگی کامل نشده و متهمان قرار نیست اعدام شوند

{{امیدسلیمی بنی:}} بعد از گذشت 10 سال از جنایت کشتار زنان خیابانی کرمان که به قتلهای زنجیره ای در کرمان معروف شد، دادستان عمومی و انقلاب این شهر می گوید هنوز پرونده مربوط به این قتلها در دست رسیدگی است. به گفته عبداله موحد، رای مربوط به قاتلان به تایید دیوان عالی کشور نرسیده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان، در این باره توضیح می دهد: “رای صادر شده در این رابطه در دیوان عالی کشور تایید نشده و نسبت به برخی متهمان، این پرونده مفتوح و در حال رسیدگی است.”

این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال 1380 تا زمان افشای قتل های محفلی کرمان و دستگیری عاملان این قتل ها، در 4 ‏‏اسفند سال 81، پس از وقوع 18 فقره قتل موجی از انتقاد نسبت به روشهای خشونت بار مقابله با زنان خیابانی در کشور به راه افتاد، ولی هیچگاه جزئیات رسمی این قتلها منتشر نشد. اکنون پس از گذشت 9 سال، دادستان انقلاب کرمان می گوید پرونده این قتلها هنوز در دست رسیدگی است. در همان زمان، متهمان اعلام کردند بنا به فتوای برخی از چهره های روحانی شاخص، کشتن قربانیان را که به تعبیر آنها “مهدور الدم” بودند، وظیفه شرعی خود می دانستند. البته چهره های روحانی مزبور رسما ارتباط خود را با این پرونده، تکذیب کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.