ضوابط اجراي قانون خدمت نيمه‌وقت بانوان اعلام شد:

پرداخت نصف حقوق و مزایای مستمر به مشمولان/ مرخصی‌های مشمولان این قانون، همچون کارکنان تمام وقت است

0
81

ایسنا: نحوه اجرای قانون خدمت نیمه‌وقت بانوان در سازمان تامین‌اجتماعی و اصلاح مواد یک و هفت قانون مذکور اعلام شد.

به گزارش سرویس «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این قانون سنوات خدمت نیمه‌وقت بانوان به منظور احراز شرایط بازنشستگی به طور کامل محسوب می‌شود، اما در برقراری مستمری بازنشستگی و دریافت رتبه، نصف مدت خدمت تمام‌وقت محاسبه خواهد شد.

همچنین کسور بازنشستگی و حق‌بیمه مربوط به سهم کارمندان مزبور، به نسبت حقوق و مزایایی که بر اساس این قانون به آنها تعلق می‌گیرد، کسر و به صندوق تامین‌اجتماعی واریز می‌شود.

سنوات خدمت نیمه‌وقت بانوان به شرط پرداخت کسور بازنشستگی و حق‌بیمه به نسبت تمام حقوق رتبه و یا حقوق ثابت و فوق‌العاده شغل تا سه سال از لحاظ مستمری بازنشستگی در حکم خدمت تمام وقت محسوب می‌شود. بدیهی است ارائه درخواست کتبی در این زمینه از سوی بانوان واجد شرایط به واحدهای اداری و مالی ذ‌یربط الزامی خواهد بود.

***

{{رسمی و ثابت بودن مادران دارای فرزند معلول برای استفاده از تسهیلات خدمت نیمه وقت، الزامی نیست}}

همچنین درمورد بانوان کارمندی که فرزند معلول دارند با تشخیص سازمان بهزیستی کشور، رعایت شرط رسمی و ثابت بودن، الزامی نبوده و نحوه پرداخت حق‌بیمه این همکاران، تا سه سال همانند بانوان رسمی و ثابت است. به عبارت دیگر، موضوع سقف سه سال برای این دسته از زنان لازم الرعایه نیست.

بانوان همکار قرارداد بند (ب) ماده 2 آیین‌نامه استخدامی صندوق تامین‌اجتماعی مصوب 28 اسفند سال 86 نیز، به شرط پرداخت حق‌بیمه سهم خود و کارفرما می‌توانند از این قانون استفاده کنند. همچنین بانوان همکار قراردادی مشمول ماده 20 آیین‌نامه استخدامی این صندوق که به صورت تمام وقت اشتغال به کار دارند، در صورت نیاز صندوق تامین‌اجتماعی به خدمات آنها و احراز شرایط لازم توسط اداره ‌کل امور اداری و موافقت بالاترین مقام مربوطه، به شرط پرداخت حق‌بیمه سهم خود و کارفرما می‌توانند از این قانون استفاده کنند.

{{ نصف حقوق رتبه یا حقوق ثابت و فوق‌العاده شغل یا مزایای مستمر، به کسانی که از خدمت نیمه وقت استفاده کنند تعلق می‌گیرد}}

{{پرداخت فوق‌العاده ماموریت روزانه و اضافه کار به مشمولان قانون خدمت نیمه‌وقت بانوان ممنوع است}}

حداقل مدت زمان استفاده از خدمت نیمه‌وقت، یکسال است و در طول این مدت، امکان تقلیل و تبدیل آن به خدمت تمام‌وقت وجود ندارد. همچنین به همکارانی که از خدمت نیمه‌وقت استفاده می‌کنند، نصف حقوق رتبه یا حقوق ثابت و فوق‌العاده شغل و یا مزایای مستمر تعلق می‌گیرد، اما فوق‌العاده‌های محل خدمت، بدی آب و هوا و محرومیت از تسهیلات زندگی به طور کامل پرداخت می‌شود.

همچنین باتوجه به مفاد بند «ث» ماده 43 آیین‌نامه استخدامی صندوق تامین‌اجتماعی و ماده 15 قانون نحوه اجرای خدمت نیمه‌وقت بانوان، پرداخت فوق‌العاده ماموریت روزانه و اضافه‌کار به همکاران مشمول قانون مزبور ممنوع است. در خصوص بانوان همکاری که پرکیس دریافت می‌کنند، در صورت استفاده از خدمت نیمه‌وقت از پنجاه درصد پرکیس برخوردار می‌شوند، ضمن اینکه به این عده از همکاران به هیچ عنوان اضافه‌کاری پرداخت نمی‌شود.

{{مرخصی‌های مشمولان این قانون، همچون کارکنان تمام وقت است}}

برابر مواد 8 و 9 قانون مذکور، مدت استفاده از مرخصی‌های استحقاقی، استعلاجی و زایمان برای همکاران مشمول این قانون، همانند کارکنان تمام وقت بوده و در این مدت، به لحاظ حقوق و مزایا تابع مقررات مربوط به خدمت نیمه‌وقت خواهند بود. علاوه بر این، امتیاز سنوات و تجربه این همکاران به تناسب ایام اشتغال محاسبه می‌شود.

برابر تبصره الحاقی به ماده واحده این قانون مصوب 19 فروردین 86، صندوق تامین‌اجتماعی مجاز است در صورت تقاضای بانوان همکار و موافقت بالاترین مقام مسئول به جای خدمت نیمه‌وقت، ساعات خدمت همکاران متقاضی را به سه‌چهارم ساعات کار مقرر تقلیل دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.