ایسنا: يکي از ايالات هندوستان در بيانه‌اي اعلام کرد که به هر زوجي که فرزنددار نشود، يک دستگاه خودروي مدل بالا و تمام اتوماتيك جايزه مي‌دهد.

به گزارش سرويس«اجتماعي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دپارتمان خانواده و بهداشت ايالت راجستان هند در بيانيه خود اعلام کرد: هر زوجي که به صورت داوطلب از فرزنددار شدن خودداري و به کاهش جمعيت اين ايالت کمک کند يک خودروي مدل بالا از جانب فرماندار هديه مي‌گيرد.

«سيتارام شارما» رييس بخش کنترل جمعيت ايالات غربي هندوستان در اين باره به شبکه خبري بي‌بي‌سي، يادآور شد: در صورتي که زوج‌هاي جوان به صورت داوطلب خود را عقيم کنند يا از فرزنددار شدن منصرف شوند اين دپارتمان با حمايت فرمانداري به آنان يک خودروي مدل بالا و اتوماتيک هديه مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، اين مقام مسوول در ادامه خاطرنشان کرد: ايالت راجستان اين برنامه را دقيقا از روي برنامه کنترل جمعيت چين تقليد کرده است، به طوري که براساس برنامه دولت چين تا سال 2030 ميلادي يا به‌عبارتي حدود طي دو دهه ديگر ميزان جمعيت اين کشور به ميزان قابل ملاحظه‌اي کاهش مي‌يابد؛ چراکه دولت اين کشور به شدت با معضل انفجار جمعيت مواجه شده است.

براساس گزارش رسانه‌هاي رسمي هندوستان، دست کم 20 هزار زن و مرد در اين کشور قصد دارند براي گرفتن اين هديه از خير بچه‌دار شدن بگذرند. علاوه براين، هداياي ديگري همچون موتورسيکلت، تلويزيون و سبد غذايي هم براي اين زوج‌ها در نظر گرفته شده است. همچنين پيش از دهه 1970 ميلادي دولت اين کشور براي کاهش و کنترل جمعيت بسياري از مردان و زنان جوان را مجبور به عقيم شدن کرد که اين برنامه با شکايت زوج‌هاي خواهان فرزند مسکوت ماند.

هم‌اکنون هم به دليل افزايش جمعيت در اين ايالت برنامه عقيم‌سازي برپايه هديه در حال اجراست.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان