ورزش و کاهش وزن خطر ابتلا به سرطان سینه زنان را کاهش می‌دهد

0
162

{{خبرگزاری بین المللی زنان}}: حقیقات محققان انستیتو ملی سرطان آمریکا نشان داد اگر چه از این عوامل برای تخمین خطر سرطان پستان در زنان استفاده می‌شود اما معمولاً برخی عوامل مانند سوابق ارثی و ژنتیکی قابل تعدیل و تغییر نیستند.

این تحقیقات با استفاده از داده‌های تحقیقی بر روی 5 هزار زن در ایتالیا انجام شده است و شامل 3 عامل خطرزا مصرف الکل، فعالیت جسمی و وزن بدن است و 5 فاکتور دیگر است که اصلاح آنها سخت است: سوابق خانوادگی، تحصیلات، فعالیت شغلی، خصوصیات سرگرمی و سوابق بافتی.

حداقل استاندارد برای تغییر سبک زندگی باید دست کم 2 ساعت ورزش در هفته (برای زنان 30 تا 39 سال) و BMI کمتر از 25 برای زنان 50 سال به بالا باشد.

به نوشته هلث دی این فاکتورها به طور کلی منجر به کاهش 6/1 درصدی احتمال ابتلا این سرطان در زنان بالای 65 سال، کاهش 2/3 درصدی در میان زنان دارای سوابق خانوادگی سرطان سینه و کاهش 1/4 درصدی در میان زنان دارای فاکتورهای اصلاح پذیر می‌شود.

به گفته محققان اگر چه امید به اینچنین تغییراتی در سبک زندگی خیلی خوش بینانه است اما باید دانست که کاهش 6/1 درصدی موارد ابتلا به معنای 16 هزار مورد کمتر ابتلا به این سرطان است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.