به دليل افزايش تقاضاي زوج‌هاي هندي در داشتن فرزند پسر؛

دختربچه‌های هندی برای تغییرجنسیت به زیر تیغ می‌روند

0
200

ایسنا: کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودکان هند در گزارشی اعلام کرد که به دلیل افزایش تقاضای زوج‌های هندی در داشتن فرزند پسر، نوزادان دختر در صورت به دنیا آمدن در سن یک سالگی یا پیش از آن در بیمارستان‌های این کشور تغییر جنسیت داده می‌شوند.

به گزارش سرویس«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارش این کمیسیون آمده است که جراحان در شهر «ایندوره» هندوستان کودکان دختر را با تزریق هورمون پسرانه با تغییر جنسیت مواجه می‌کنند که این موضوع می تواند در سن 14 سالگی برای کودک ایجاد مشکلات روانی، روحی و شخصیتی به وجود آورد.

«میلیند جوشی» یکی از پزشکانی است که در بیمارستانی در شهر«ایندوره» اقدام به تغییر جنسیت نوزادان می‌کند.

وی در این باره به روزنامه هندوستان تایمز خاطرنشان کرد: خانواده‌های ثروتمند حاضرند برای تغییر جنسیت نوزاد دختر خود حتی تا مبلغ یک میلیون پوند هم بپردارند، علاوه براین، با توجه به اینکه تشخیص جنسیت جنین در هند یک امر غیر‌قانونی است و امکان این مساله وجود دارد که در صورت وجود جنین دختر زوج‌ها آن را سقط کنند این مراکز می‌توانند پس تولد نوزاد دختر جنسیت او را با تزریق هورمون‌های مردانه تغییر دهند.

این پزشک در ادامه یادآور شد: این تزریق بین سنین یک تا پنح سالگی صورت می‌گیرد و نوعی جراحی پلاستیک جنسیتی نامیده میشود. متاسفانه جامعه هند از گذشته تاکنون بر جنسیت فرزندان اهمیت می‌داده و این موضوع باعث شده تا داشتن فرزند پسر و موضوع ارث و میراث نقش پررنگتری را نسبت به عواطف و شخصیت انسانی ایفا کند.

وی افزود:علاوه براین، جهیزیه برای دختران در این کشور یک امر ضروری است و هرچقدر سنگین‌تر و پرتر باشد نشان از شخصیت بالای یک خانواده دارد. در حالیکه پسران نباید برای تشکیل زندگی مشترک جهیزیه با خود به همراه داشته باشند. در اکثر موارد هم زوج‌هایی از بمبئی و دهلی به این بیمارستان‌ها و مراکز تغییر جنسیتی در شهر«ایندوره» می‌آیند و از پزشکان درخواست می‌کنند تا جنسیت دخترانشان را تغییر دهند، به طوری که در پی اجرای این فرآیند متاسفانه نرخ جمعیتی پسران نسبت به دختران در برخی از شهرها و ایالات هند به ویژه در «پنجاب» بسیار افزایش یافته و شمار زنان نسبت به مردان هفت به 10 نفر است.

به گزارش ایسنا،«تسلیما نسرین» یکی از محققان حقوق زنان در این باره عنوان کرد: پیش از این شاهد سقط جنین دختران بودیم. حال آنکه شاهد تولد دختران، زجر دادن آنان توسط پزشکان پول دوست و تبدیل آنان به پسران هستیم. این پزشکان باید به جرم جراحی پلاستیک جنسیتی و سقط جنین به حبس ابد محکوم شوند.

گزارشات نشان داده است که هفت پزشک در شهر«ایندوره» تاکنون بین200 تا300 نوزاد دختر را به پسر تغییر جنسیت داده‌اند که تنها یکی از آنان بالای 14 سال داشته است، درحالیکه تغییر جنسیت در کودکان زیر 14 سال یک عمل غیر‌قانونی است و می‌تواند خطر مرگ را برای کودک به همراه داشته باشد.

این محقق حقوق زنان در هند در ادامه افزود: هنگامی که از پزشکان در مورد اعمال جراحی برای تغییر جنسیت سوال می‌شود تنها به گفتن این نکته اکتفا می‌کنند که تنها کودکانی با مشکلات جنسیتی زیر تیغ جراحان می‌روند. هنگامی که پسر یا دختری به سنی می‌رسد که می‌تواند از قوه تشخیص برخوردار باشد، این اعمال جراحی می‌تواند باعث درگیری ذهنی وی شود.

بعنوان مثال یکی از والدینی که فرزندشان در سن زیر دو سالگی تحت عمل جراحی تغییر جنسیت و تزریق هورمون مردانه قرار گرفته بود، در این باره گفت: تصور می‌کنم که فرزندم در سن بزرگسالی با مشکل درگیری ذهنی در مورد جنسیت خود مواجه نمی‌شود و می‌تواند همچون مردی بزرگ به زندگی خود ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، یکی از مشاوران پزشکی در بیمارستان شهر«ایندوره» نیز در اینباره گفت: در هند کودک تا سن 14 سالگی تحت نظارت والدین خود است و نظر والدین در انجام کارها شرط اصلی تلقی می شود. این موضوع می‌تواند حق و حقوق کودکان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. این اعمال جراحی باعث می‌شود تا یک کودک در دراز مدت دچار بیماری‌های روحی و روانی شود؛ چرا که در ضمیر ناخودآگاه وی این مساله همواره وجود دارد که جنسیت وی چیز دیگری بوده و به شخص دیگری تبدیل شده است.

علاوه براین، تزریق هورمون‌ها در سنین پایین می‌تواند بر سلامت کودک هم اثر مخرب برجای بگذارد. با این حال، والدین به دلیل تصورات و اعتقادات غلطی که در جامعه هند رواج دارد ترجیح می‌دهند زندگی فرزند خود را به مخاطره بیندازند تا اینکه فرزند دختر داشته باشند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.