اعتراض پرستاران به 4 سال انتظار و به “قوانین کاغذی”

0
161

شهرزاد نیوز: با گذشت 4 سال از تصویب دو فانون در جلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش ساعات کاری طولانی پرستاران و پرداخت حقوق از دست رفته، هنوز نشانه ای از اجرا و به عمل در آمدن این قوانین که با عنوان “تعرفه گذاری خدمات پرستاری” و “قانون ارتقا بهره وری نیروی بالینی” مطرح شده اند، نیست. همین امر موجب اعتراض پرستاران شده است.

در روز 6 تیر که چهارمین سالگرد تصویب دو قانون فوق است، پرستاران به ارسال پیامک های اعتراضی درست زدند. خبرگزاری مهر متن چهار پیامک را درج کرده که عبارتند از:

” فرا رسیدن 6 تیر چهارمین سالمرگ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر عموم پرستاران تسلیت باد””

“چهارمین سالمرگ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر پرستاران تسلیت و بر وزارت بهداشت تهنیت باد””

در یکی از پیامکهای اعتراضی پرستاران آمده است” قانون تعرفه گذاری که دفن شد، یک قبر هم برای قانون ارتقای بهره وری آماده کنید.”

“جسد مومیایی 3 هزار سال پیش پرستاری پیدا شده که در دستش کاغذ پاپیروسی تحت عنوان به دنبال کاهش ساعت کاری، ضریب و تعرفه گذاری بوده است.”

عدم استخدام تعداد مورد نیاز پرستار برای ارائه خدمات بالینی درخور، طولانی بودن ساعات کار، شرایط سخت سنگین کاری طی سال های گذشته به اعتراضات متعدد جامعه پرستاری انجامیده است. 4 سال پیش با تصویب دو قانون فوق در مجلی، دولت وعده داده بود ظرف 4 ماه آن را به اجرا بگذارد. چنانچه این قوانین عملی می شد، حقوق و پرداخت مزایای عقب مانده ، در آد پرستارا را به 1.5 تا 3 میلیون تومان افزایش می داد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.