بیش از دوهزار کودک بریتانیایی قربانی سوء استفاده جنسی شده اند

0
122

{{بی بی سی:}}نخستین تحقیق در سطح بریتانیا در مورد مساله فریب کودکان برای سوء استفاده جنسی حاکی از آن است که بیش از دو هزار کودک به شکل گسترده و برنامه ریزی شده مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

نژاد نیمی از تعرض کنندگان به این کودکان مشخص نیست اما یک چهارم نیمه دیگر این افراد آسیایی تباراند و ۳۸ درصد آنها سفید پوست هستند.
مرکز مبارزه با سوء استفاده از کودکان و حفاظت از آنها در فضای اینترنت هشدار داده است که در بررسی این مساله نباید بر نژاد سوء استفاده کنندگان تمرکز کرد.

پیتر دیویس، رییس این مرکز می گوید بسیاری از موسسات محلی در ارائه کمک های لازم به قربانیان این سوء استفاده ها ناموفق عمل کرده اند.

این تحقیق که انجام آن شش ماه به طول انجامیده است پس از آن آغاز شد که پرونده عده ای مرد آسیایی تبار که به سوء استفاده جنسی از دختر بچه ها در شهر دربی محکوم شده بودند بررسی و نتایج آن اعلام شد.

مرکز مبارزه با سوء استفاده از کودکان می گوید شواهدی از ۲۳۰ گروه در دست دارند که اعضای بیشتر آنها را مردان جوان تشکیل می دهند. این گروهها با شناسایی و فریب کودکان آنها را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌داده اند.

بعضی از این گروهها به اندازه ای بزرگ بوده اند که از آنها با عنوان سازمان های تبهکار یاد شده که با دریافت پول از مشتری ها، قربانیان را برای سوء استفاده جنسی در اختیار آنها قرار می داده‌اند.

در گزارش مرکز مبارزه با سوء استفاده جنسی از کودکان در بریتانیا آمده است که از سال ۲۰۰۸ تا کنون ۲۰۸۳ قربانی، و ۲۳۷۹ تعرض کننده به کودکان شناسایی شده‌اند.

بازرسان این مرکز موفق شده اند تنها در مورد نیمی از تعرض کنندگان به کودکان اطلاعات موثق به دست آورند. بیشتر این افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال سن داشته اند.

تقریبا در یک سوم موارد دیگر، یافته های این مرکز به قدری کافی نبوده که اجازه دهد نتیجه گیری دقیقی در مورد نژاد تعرض کنندگان صورت بگیرد.

در میان مابقی این گروه، ۳۸ درصد سفید پوست و ۲۶ درصد آسیایی تبار شناسایی شده اند.

در این گزارش آمده است که اکثریت کودکانی که قربانی این نوع جنایات بوده اند سفید پوست اند. البته در یک سوم موارد هم از نژاد قربانیان اطلاعات دقیقی در دست نیست.
‘بر نژاد تعرض کنندگان تمرکز نکنید’

پیش از این جک استرا، وزیر پیشین دادگستری بریتانیا گفته بود با وجود اینکه تعرض کنندگان از گروههای مختلف نژادی بوده اند، اما به طور خاص مشکلی در ارتباط با آزار و اذیت دختران سفید پوست توسط مردان جوان پاکستانی مشاهده شده است زیرا این افراد دختران سفید پوست را طعمه های آسانی برای فریب و سوء استفاده می دانند.

آقای دیویس از موسسات محلی خواست تا برای حمایت از کودکان اقدامات بیشتری انجام دهند و گفت که لازم است در بریتانیا تحقیقات بیشتری انجام شود تا جزییات بیشتری در این ارتباط مشخص شود.

او در این مورد گفت: “پرداختن به این مشکل تنها از این زاویه که کدام گروه نژادی بیشتر در ارتکاب این جنایات دست داشته است کمکی به حل مساله نخواهد کرد”.

آقای دیویس می گوید بیشتر قربانیان کودکان آسیب پذیری هستند که بعضی از آنها با جرائم نه چندان مهم سر و کار داشته اند. به همین دلیل آنها پس از آنکه مورد سوءاستفاده قرار می گیرند جرات نمی کنند برای طرح شکایت پا فرا بگذارند.

در این گزارش همچنین گفته شده کودکانی که از خانه فرار می کنند بیشتر در معرض این نوع سوء استفاده ها قرار دارند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.