{{رادیو فردا}}: يک مقام دولت آلمان روز چهارشنبه از بازداشت مريم مجد، عکاس ورزشی، انتقاد کرده و خواستاری آزادی فوری وی شده است. گزارش ها حاکی است که خانم مجد يک روز پيش از سفر به آلمان برای حضور در جام جهانی فوتبال زنان بازداشت شده است.

مارکوس لونينگ، بالاترين مقام امور حقوق بشر در دولت آلمان، در بيانيه ای گفته است: «بازداشت خانم مجد که برای حضور فعال در رويداد ورزشی زنان برنامه ريزی کرده بود، در آستانه سفر( به خارج از کشور) توسط نيروهای امنيتی ايران تصادفی نيست.»

مارکوس لونينگ همچنين گفته است: بازداشت مريم مجد «نمونه‌ غم‌انگيز ديگری است از ارعاب و سرکوب هايی که رژيم ايران بر فعالان حقوق زنان روا می‌دارد».

اين مقام آلمانی همچنين خواستار آزادی فوری مريم مجد و ديگر فعالان زندانی حقوق زنان در ايران شد.

گفته می شود مريم مجد، عکاس مطبوعات ايران که روز جمعه ۲۷ خردادماه برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان قصد داشت به آلمان سفر کند، يک روز پيش از سفر بازداشت شده است.

يک منبع نزديک به مريم مجد، عکاس مطبوعات ايران، در گفت و گو با راديو فردا بازداشت اين روزنامه نگار را تاييد کرده و گفته بود: ساعت هشت شب روز پنج شنبه چهار مامور که احتمالا از وزارت اطلاعات بودند به خانه پدری مريم مجد مراجعه کرده و پس از بازرسی خانه و اتاق مريم، اين عکاس تخصصی ورزش زنان را بازداشت کردند و بخشی از وسايل شخصی خانم مجد را نيز با خود برده اند.

مساله «ناپديد شدن» مريم مجد ابتدا توسط پترا لندرز، عضو سابق تيم فوتبال زنان آلمان مطرح شد.

قرار بود اين عکاس مطبوعات ایران روز جمعه به دوسلدروف آلمان پرواز کند و پس از برگزاری جام جهانی فوتبال زنان در آلمان، در سفری دو ماهه به کشورهای مختلف کتاب عکسی از زنان فوتباليست جهان تهيه و منتشر کند.

اين در حالی است که مريم مجد در پرواز تهران- دوسلدروف حضور نداشت. به دنبال ناپديد شدن وی، پترا لندرز با ارسال نامه هايی به وزارت امور خارجه آلمان و سفارت ايران در برلين از آنها خواست تا در يافتن خانم مجد به وی ياری رسانند.

مريم مجد، عکاس – خبرنگار تخصصی ورزش زنان است که سابقه همکاری با مجله زنان، خبرگزاری ايسنا و روزنامه ورزشی تماشا را دارد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان