عضو درماني پژوهشكده ابن سينا:

آموزش مادران باردار پیش از بارداری ضروری است

0
90

{{ایرنا}} – عضو درمانی تیم تخصصی ناباروری پژوهشکده ابن سینا گفت: آموزش مادران پیش از هر بارداری ضرورت دارد و عدم آشنایی و آمادگی این افراد ممکن است برای سلامت مادر و فرزندش خطراتی را ایجاد کند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ‘انصاری’ افزود: تجهیزات و امکانات مناسبی برای مراقبت از مادران باردار وجود دارد ولی باید استانداردهای لازم برای این مراقبت ها نیز طراحی و اجرایی شود.
وی اظهار داشت: بر اساس استانداردهای دنیا برای هر مادر باید یک پرستار، یک متخصص زنان و یک ماما حضور داشته باشد ولی متاسفانه در ایران برای هر پنج مادر یک ماما، متخصص و پرستار به ارایه خدمات می پردازند.
این فلوشیپ نازایی خاطر نشان کرد، مقیم بودن جراح، ماما و پرستار در روند سلامتی افراد بسیار موثر است چراکه در تهران فاصله بین پزشک و مادر باردار کمتر از شهرستان است و مقیم بودن پزشک در ناحیه ای که مادران باردار حضور دارند امری ضروری و مهم است.
وی اظهار داشت: حمایت روانی و روحی از افراد شاغل به ویژه آن هایی که در مناطق دورافتاده هستند امری ضروری و لازم است چراکه وقتی این افراد فارغ التحصیل می شوند برای تمام کردن طرح خود در محیطی دور از خانواده قرار می گیرند و به همین دلیل به حمایت های روانی و مالی نیازمند هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.