بازتاب دستگیری مریم مجد، خبرنگار عکاس، در رسانه های غربی

0
88

شهرزاد نیوز: خبر بازداشت مریم مجد، خبرنگار عکاس، پیش از سفرش به آلمان برای عکس گرفتن از مسابقات جام جهانی فوتبال زنان، با اخبار مربوط به مسابقات در آمیخته و سایت ها و رسانه های ورزشی و غیر ورزشی با انتشار متن مشابهی، این خبر را به طور گسترده پخش کرده اند.

سایت “دقیقه به دقیقه”، در اخبار ویژه مسابقات نوشت که مریم مجد، خبرنگار ورزشی دستگیر شد و نتوانست در مسایقات حضور داشته باشد.

“پورتال فوتبال” آلمان نیز، ضمن انعکاس خبر، نوشت که مریم مجد، گزارشگرورزشی که در کشورش از ورزش زنان حمایت می کند، پیش از حرکت به سوی آلمان بازداشت شد. وی قرار بود همراه پترا لندرز، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال زنان، کتاب عکسی از فوتبال زنان جهان منتشر کند.

هفته نامه معتبر آلمانی، تسایت، گزارشی با عنوان: زن روزنامه نگار ایرانی: زندان به جای مسابقات جهانی زنان، نوشت که پترا لندرز در سال 1989، طی سفری به ایران، با مریم مجد آشنا شده و قرار همکاری گذاشته بود. وی اکنون یک پتیشن (درخواست نامه) را برای آزادی مریم مجد، جهت امضا، در اینترنت منتشر کرده است.

افزون بر صدها رسانه ورزشی و غیر ورزشی آلمان، استاندارد اتریش نیز با متن مشابهی این خبر را منعکس کرده است.

پترا لاندرز طی مصاحبه ای با “مونسترشه تسایتونگ” گفت که در حال حاضر دلایل دستگیری مریم مجد برایش مهم نیست و اظهار امیدواری کرد که دوست ایرانی اش به زودی آزاد شود.

گروهی از ایرانیان نیز تقاضانامه ای را در شبکه اجتماعی فیسبوک با امضای صدها تن از فعالان مدنی منتشر کرده و خواستار آزادی مریم مجد شده اند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.