پس لرزه های جنایت کاشمر ادامه دارد: امام جمعه اعتراض کرد،ضابط قضایی آزاد شد

امید سلیمی بنی
0
78

خبرآنلاین: حادثه تجاوز گروهی به زنی در روستای قوژد از توابع کاشمر، هنوز جو این شهر را متشنج کرده، در آخرین پس لرزه های این جنایت، قاسم یعقوبی امام جمعه کاشمر به شدت از دستگاه قضایی برای بازداشت یک بسیجی اعتراض کرد.

یعقوبی که دیشب در جمع فرماندهان سپاه و بسیج کاشمر سخنرانی می کرد، ضمن انتقاد از بازداشت مصطفی قریشی توسط دادستان این شهر و انتقال وی به زندان گفت: “باید از دستگاه قضایی پرسید چرا به جای برخورد با متجاوزان کسی را دستگیر کرده است که امروز قهرمان شهر کاشمر شده و نیروهای حزب الهی برای سرنوشت او نگران هستند.”

نماینده ولی فقیه در کاشمر افزود: “مصطفی قریشی ده سال به عنوان ضابط ویژه و با حکم قانونی، متهمان را دستگیر کرده و اکنون این افراد از بازداشت وی توسط دستگاه قضایی خوشحال هستند و چه بسا فردا به عنوان شاکی از وی شکایت می کنند.”

گفته می شود مصطفی قریشی دیروز ظهر با احضار دادگستری کاشمر به دادگاه رفت و بلافاصله به زندان منتقل شد. وی کسی بود که حادثه روستای قوژد از توابع کاشمر را برای رسانه ها تشریح کرده بود و می گفت به عنوان ضابط قضایی، در ابتدا، برخی از متهمان را بازداشت کرده بود ولی مظلوم، دادستان این شهر بازداشت این افراد را مصداق بازداشت غیر قانونی دانسته و وی را به این اتهام چند ساعتی در بازداشت قرار داده است. در حادثه روستای قوژد، افرادی که هنوز تعدادشان به طور دقیق اعلام نشده، برای زنی در زمینهای کشاورزی اطراف این روستا، ایجاد مزاحمت کرده بودند و تاکنون 11 نفر از متهمان این پرونده بازداشت و سایرین متواری هستند.

رئیس پلیس خراسان رضوی نیز تایید کرده یکی از متهمان این پرونده به تجاوز به عنف اقرار کرده و وقوع جرم از سوی وی محرز است. اکنون امام جمعه کاشمر می گوید مصطفی قریشی یکی از فرماندهان بسیج که اکنون در زندان به سر می برد، به خاطر غیرت دینی و وظیفه شرعی و قانونی خود در مقابل حادثه روستای قوژد موضعگیری کرده و مسئولان قضایی باید برای مردم روشن کنند چرا اینگونه با این فرد برخورد شده.

در نشستی که دیشب با حضور امام جمعه کاشمر، فرمانده سپاه و تعدادی از فرماندهان نظامی و انتظامی این شهر برگزار شد، آنها بانشستی در منزل امام جمعه، توانستند حکم آزادی همکار خود را از دادستانی کاشمر بگیرند.

مصطفی قریشی امروز در ساعات ابتدایی بامداد از زندان آزاد شد و مورد استقبال ضابطان قضایی در سپاه و بسیج قرار گرفت. به نظر می رسد در هفته قوه قضائیه، حادثه روستای قوژد به آزمونی بزرگ برای دستگاه قضایی بدل شده، زیرا از یک سو، حساسیت افکار عمومی برای پرونده های تجاوز گروهی مانند ماجرای خمینی شهر و همچنین روستای لیوان از توابع بندر گز در استان گلستان به شدت برانگیخته شده و مردم تصمیمات دستگاه قضایی در این موارد را به دقت پیگیری می کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.