نگران نباشید؛ طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاهها اجرا نمی شود

0
77

خبرآنلاین: بحث تفکیک جنسیتی، دوباره سرزبان ها افتاده است؛ اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، نظرات متناقضی در این باره دارند.

همچنین کامران دانشجو، وزیر علوم هفته گذشته در کمیسیون آموزش و تحقیقات حاضر شد تا درباره برنامه های وزارت علوم در سال تحیصلی جدید و اسلامی کردن دانشگاهها توضیحاتی را به نمایندگان دهد.

علی کریمی فیروزجایی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره این دیدار گفت که بحث اصلی درباره [تفکیک جنسیتی در دانشگاهها->http://www.khabaronline.ir/news.aspx?id=158325] بود و قرار است که از مهر ماه دختران و پسران از هم جدا شوند، اما علی عباسپور تهرانی فرد، رئیس کمیسیون این موضوع را رد می کند و به خبرآنلاین می گوید که وزیر علوم مسئله‌ای را تحت این عنوان که از مهرماه سال جاری طرح تفکیک جنسیتی اجرا خواهد شد بیان نکردند.

او گفت: هفته گذشته وزیر علوم به کمیسیون آموزش و تحقیقات آمدند اما چیز جدیدی را مطرح نکردند و اعلام کردند تا آنجایی که امکان داشته باشد کلاس‌های دانشجویان دختر و پسر حتی المکان از هم جدا باشد که این جداسازی برخی کلاس‌های دانشجویان کم و بیش در گذشته هم انجام شده است و تأکید می‌کنم که طرحی به عنوان طرح کامل و همه جانبه تفکیک جنسیتی به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه نشده است.

عباسپور می گوید: حتی متحدالشکل شدن لباس دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه‌ها هم از سوی مسئولان وزارت علوم مطرح نشده است، و این موضوع نیز شایعه است.

وی با بیان اینکه تفکیک جنسیتی به معنای دیوار کشیدن در کلاسهای درسی و دانشگاه نیست می گوید: ما هم قبول داریم که باید در دانشگاه ضوابط اسلامی رعایت شود اما اینکه بخواهیم کل نظام آموزشی را تغییر دهیم مطرح نیست چون امکان آن وجود ندارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.