معاون مركز زنان به ايسنا خبر داد:

بررسی ابعاد طرح «کاهش ساعت کاری بانوان» در دستورکار مرکز

0
117

ایسنا: معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده اعلام کرد: انجام کارشناسی در خصوص ابعاد طرح «کاهش ساعت کاری بانوان» همچنان در دستور کار مرکز امور زنان قرار دارد.

پروین هدایتی در گفت‌وگو با خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه طرح کاهش ساعت کاری بانوان دارای ابعاد مختلفی است و ممکن است گروهی از زنان شاغل را متنفع و گروهی دیگر را متضرر کند، عنوان کرد: با توجه به اهمیت این طرح، باید کارشناسی بیشتری در این باره صورت گیرد که مرکز امور زنان در حال انجام این کارشناسی است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح‌هایی همچون کاهش ساعت کاری زنان نباید به شکلی صورت گیرد که گروهی از جامعه زنان از آن متضرر شوند، یادآور شد: نگرانی‌هایی در این باره وجود دارد که اجرای این طرح موجب عدم تمایل کارفرمایان به استفاده از نیروی کار زن می‌شود، بنابراین باید همه جوانب این طرح بررسی و تاثیرات آن روی اشتغال زنان واکاوی شود.

{{«دورکاری» می‌تواند جایگزین مناسبی برای «کاهش ساعت کاری زنان» باشد}}

هدایتی با اشاره به اجرای طرح دورکاری با اولویت زنان به ویژه زنان دارای فرزند، خاطرنشان کرد: این طرح می‌تواند جایگزین مناسبی برای کاهش ساعت کاری زنان باشد، چرا که اغلب زنان کارمند، نیازمند کمتر کارکردن نیستند، بلکه به انعطاف ساعت کاری نیاز دارند.

معاون سرمایه‌های اجتماعی مرکز امور زنان و خانواده در خاتمه گفت‌وگوی خود با ایسنا تاکید کرد: اجرای طرح دورکاری فرصت مناسبی را برای بررسی بیشتر طرح کاهش ساعت کاری بانوان در مرکز امور زنان ایجاد کرده است و این مرکز در آینده نتیجه‌ بررسی همه‌جانبه خود در این رابطه را به مراجع رسمی اعلام خواهد کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.