هنگ گنگ راه گریز از قانون تک فرزندی در چین

0
154

فرارو- دولت هنگ گنگ قصد دارد اقداماتی را برای محدود کردن تعداد زاد و ولد هنگ گنگ از سوی مادرانی که طی سال آینده از سرزمین اصلی چین راهی این منطقه می شوند، اجرایی کند.

به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از وال استریت ژورنال، زنان باردار چینی برای گریز از سیاست تک فرزندی از سرزمین اصلی به سوی هنگ گنگ روان شده اند.

بیمارستان های عمومی 3 هزار و 400 تخت خالی برای مادران سرزمین اصلی در نظر گرفته اما پذیرش رزرو از غیربومی ها تنها در صورت وجود ظرفیت خالی صورت می گیرد.

از سویی دیگر 10 بیمارستان خصوصی موافقت کرده اند که مجموع 31 هزار ظرفیت اضافی را ارائه دهند. ارائه مجموع این تخت ها، 7 درصد از مجموع زاد و ولد سرزمین اصلی را طی سال جاری کاهش می دهد.

از مجموع 88 هزار نوزادی که طی سال گذشته در هنگ گنگ متولد شدند، حدود 45 درصد متعلق به زنانی از سرزمین اصلی بودند. برای والدین ثروتمند سرزمین اصلی که هر روزه بر تعدادشان افزوده می شود، سفر به هگ گنگ و تولد فرزند در این قلمرو چندان دشوار نیست.

زیر پا گذاشتن سیاست تک فرزندی در چین می تواند منجر به پرداخت جریمه ای می شود که چند برابر درآمد سالانه یک فرد است. از آنجایی که هنگ گنگ تحت سیستم قانونی جداگانه ای اداره می شود، این سیاست تک فرزندی در آن اجرایی نمی شود.

به علاوه، هر کودکی که مادرش از سرزمین اصلی باشد و در هنگ گنگ متولد شود به طور خودکار از حقوق اقامت بومی بهره مند می شود. با وجود آنکه این مادران پس از تولد نوزاد، کودک خود را به سرزمین اصلی چین باز می گردانند، این کودکان اجازه ورود به هنگ گنگ را به طور آزادانه دارند.

اما در حال حاضر هنگ گنگ بیمارستان های چنان مملو از مادران سرزمین اصلی چین هستند که ساکنان بومی را به سطوح آورده اند و پزشکان و پرستاران از حجم کاری خود شکایت دارند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.