تشکر علم‌الهدی از نیروی انتظامی:با مانکنها با اقتدار برخورد شود

0
151

{{آینده نیوز:}} امام جمعه مشهد گفت: قوه قضائیه خون‌بهاء شهید دکتر “بهشتی” است.

به گزارش ایسنا ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، در خطبه‌های امروز نماز جمعه مشهد، با اشاره به هفته قوه قضائیه به مناسبت سالگرد شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران وی، با بیان اینکه “مرحوم آیت‌الله بهشتی انسانی عادی و شهیدی معمولی نبود”، اظهار کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، آیت‌الله بهشتی، شهید مظلوم و سنگ‌آسیای گرانی بود که با گردش خود دهها کار انجام می‌داد و انسانی با این خصوصیت در جریان نظام تاسیس شده انقلاب، عنصری کلیدی بود که دشمنان، وجود مقدس وی را از ما و اسلام گرفتند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه هفته شهادت وی، هفته “قوه قضائیه” است، این قوه باید خلاء وجودی چنین شهیدی را در جریان نظام و وابستگی امت اسلامی به این نظام، تامین کند.

وی افزود: شهید بهشتی در موقعیتهای حساسی که مردم ما در محاصره انواع ضربات و توطئه‌های شیطانی و جنگ تحمیلی بودند و در نابکاری و رذالت منافقین نامرد در امنیت داخلی کشور و مشکلات اقتصادی در ابتدای نظام و آوردن شخصیت نابکاری مثل بنی‌صدر از طرف دیگر، یک پناهگاه برای امام(ره) و مردم بود که امت این سرمایه آرامش را از دست داد.

وی خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که آیا قوه قضائیه امروز واقعا در نقطه‌ای قرار دارد که در برابر اخلالگریهای مزدوران اجانب، خلاء شهید بهشتی را پُر کند و همان‌طور که بهشتی مایه امن مردم بود، این قوه نیز مایه خاطرجمعی مردم باشد؟ اینجاست که می‌توان قوه قضائیه را خون‌بهاء شهید بهشتی دانست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه “از جمله مشکلات ما از ابتدای انقلاب، بحران‌سازی سیاسی یا اخلاقی و فرهنگی دشمنان اسلام بوده است”، تصریح کرد: پس از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری با تدبیر حکیمانه، بحران سیاسی را از مقابل مردم برمی‌دارند تا جایی که امروز مردم ما از هیچ بحران سیاسی در هیچ موقعیت و زمانی ترس ندارند.

وی با اشاره به “اهمیت بحرانهای اخلاقی و امنیتی به عنوان یکی از دلواپسی‌های مردم”، عنوان کرد: در این میان بحران اخلاقی سخت‌تر از امنیتی است چرا که گاهی دلواپسیهای خانواده‌ها نسبت به جریان اخلاقی تبدیل به یک دلواپسی نهادینه می‌شود و تا پایان عمر، زندگی را در گام آنها تلخ می‌کند و حوادثی که دامنگیر یک دختر یا پسر خانواده می‌شود، باعث تلخ شدن زندگی پدر و مادر برای همه عمر می‌شود و اینها به عدم امنیت اخلاقی در جامعه مربوط می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: امنیت اخلاقی یک اصل در زندگی مردم است که تگیه‌گاه و نقطه قوت آن قوه قضائیه محسوب می‌شود. من از نیروی انتظامی و قوه قضائیه به خاطر اجرای طرح امنیت اخلاقی سپاسگزارم و امیدوارم وجود اقدس امام زمان(عج) جامعه ما را در نتیجه این امر، جامعه‌ای موردنظر خود بدانند.

وی با بیان اینکه “امنیت اخلاقی، مسئله‌ای بسیار حساس است”، گفت: وقتی می‌گوییم استکبار زندگی ما را بر هم می‌زند، معنی آن حضور نظامی مستکبران در کشور نیست بلکه گاهی اوقات آنها دستگاهها و جریانهای داخلی کشور را به مزدوری و استخدام خود درمی‌آورند که مسئله مانکنها و پوشاک‌ از این دست مسائل است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در ترکیه با اجیر کردن هزار دختر و زن و پوشاندن لباسهای خاص به تن آنها، در شهرهای سراسر این کشور باعث ایجاد مد شده، پوشش جلف و پارتیها راه می‌افتد و در نتیجه امنیت اخلاقی به خطر می‌افتد.

وی با بیان اینکه “دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که برای ضربه زدن به ما راهی بهتر از بر هم زدن امنیت اخلاقی و ایجاد بدپوششی در جامعه نیست”، یادآور شد: دستگاههای اقتصادی پوشاک، به سرباز بی‌نام و نشان آمریکا تبدیل می‌شوند که فقط دلشان به پول درآوردن خوش است اما منفعت اقتصادی به چه قیمت؟! به قیمت دشمنی با پیامبر(ص)؟!

آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: کاش مانکنها فقط به ترویج لباسهای ناهنجار می‌پرداختند اما موضوع فقط این نیست و آنها در پوششهای ناهنجار دختر و زنهای ما دخالت می‌کنند و باید با همه این مسائل با اقتدار برخورد شود و متولیان نظام نمی‌توانند بایستند و فقط نگاه کنند.

وی افزود: قوه قضائیه میراث‌خوار شهید بهشتی است و باید فکر وی را در ترویج احکام نظام، داشته باشد و نیروی انتظامی نیز که میراث‌خوار شهیدان جبهه است، باید در مقابل دشمنان جنگ نرم بایستد و در صف مقدم این جبهه باشد تا اجازه بروز توطئه‌های شیطانی را در کشور ندهد.

وی با بیان اینکه “در این مملکت همه چیز و همه کس آزاد است که بخورد، بپوشد و اندیشه خود را بگوید”، عنوان کرد: هیچ‌کس در مقابل پیامبر(ص) و احکام اسلامی در این مملکت آزادی ندارد و مردم جامعه ما هم اجازه نمی‌دهند عده‌ای گردن‌کلفت پولدار، بازار کشورهای اسلامی را چراگاه‌ طرحهای خود قرار داده، عده‌ای هوس‌باز، هوس‌بازی را در خیابانهای این شهر مقابل چشمان مردم قرار دهند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.