استفاده ابزاری از تجاوزات “اشرار” برای پیشبرد طرح حجاب و عفاف

0
50

شهرزادنیوز: در حالی که اخبار مربوط به تجاوزات “اشرار” به زنان، در شهرهای کاشمر، خمینی شهر و نیشابورهمچنان موضوع بحث رسانه های خبری در جمهوری اسلامی است، سید ابراهیم رئیسی، معاون اول قوه قضائیه و رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه، گفت که دختران و زنان ایرانی در جامعه اسلامی، به برکت خون شهیدان، امن‌ترین وضعیت را دارند.

در این میان، استفاده ابزاری از این تجاوزات برای پیشبرد “طرح حجاب و عفاف” مطلوب اسلامگرایان افراطی، به ویژه روحانیون، با مقصر دانستن “زنان بد حجاب”، نیز بازتاب آشکارتری یافته است.

تازه ترین موضع گیری در این زمینه را می توان در سخنان ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دولتی در قم، مشاهده کرد کرد که طی سخنانی اظهار داشت: جنایات اخیر در کشور معلول بدحجابی و بی حجابی است.

به گزارش ایسنا، مکارم شیرازی در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور، تاکید کرد: اگر می ‌بینیم آمار طلاق، جرم و جنایت و تجاوز زیاد می‌شود، به خاطر بدحجابی‌ها، اختلاط‌ها و انتشار سی ‌دی‌های مستهجن و ارتباط‌ های زن و شوهر با افراد دیگر است.

مقصر شمردن قربانی، نه تنها از سوی کارشناسان در ایران، مردود اعلام می شود، بلکه بازتاب منفی گسترده ای نیز در رسانه‌های خارجی داشته و دارد. از جمله نشریه سوئیسی 20 دقیقه سوئیس طی مقاله مفصلی، نوشت: زنان تجاوز دیده در ایران خود مقصر اعلام می‌شوند. این نشریه با چاپ عکسی، نوشته است: اگر حرف گوش نکنند و مورد تجاوز قرار بگیرند، تقصیر خودشان است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.