عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌و‌گو با فارس: 26 نهاد مسئول گسترش حجاب و عفاف به مجلس فراخوانده شدند

0
142

{{خبرگزاری فارس:}} عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه در قانون گسترش حجاب و عفاف 26 نهاد مسئول هستند، گفت: 26 نهاد مسئول در این رابطه فردا با حضور در مجلس گزارش اقدامات انجام شده را ارائه می‌کنند.

فاطمه رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: 26 نهاد مسئول در رابطه با قانون گسترش عفاف و حجاب فردا در مجلس حضور می‌یابند و گزارش اقدامات انجام شده خود را در این زمینه ارائه می‌کنند و بر این اساس تعدادی از وزرایی که در این رابطه مسئولیت دارند نیز در مجلس حضور می‌یابند.

وی گفت: وزارت کشور تنها متولی در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف نیست و 25 نهاد مسئول دیگر در این زمینه باید به وظایف خود عمل کنند و بر این اساس فردا گزارش اقداماتی را که تا کنون انجام داده‌اند را در مجلس ارائه می‌کنند.

رهبر با بیان اینکه هفته گذشته وزیر کشوربه منظور پاسخگویی به سؤالات آقایان “علی مطهری ” و “محمد تقی رهبر ” در زمینه اقدامات اجرا شده در رابطه با حجاب و عفاف در کمیسیون فرهنگی حضور یافت، ‌عنوان کرد: دلایل عدم اجرای قانون گسترش فرهنگ عفاف و حجاب سؤالی بود که از وزیر کشور پرسیده شد و گزارشی توسط وزیر کشور در رابطه با اقدامات انجام شده در زمینه حجاب و عفاف ارائه شد همچنین سردار اشتری نیز از نیروی انتظامی در این جلسه حضور داشت که از اقدامات انجام شده، گزارشی ارائه کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اکثر اعضای کمیسیون فرهنگی از پاسخ‌هایی که توسط وزارت کشور دریافت کرده بودند قانع شدند، ‌گفت: طبق آئین نامه پرسش کننده باید از توضیحات ارائه شده، قانع شود که آقایان مطهری و رهبر راضی نشدند.

رهبر ادامه داد: طبق قانون رئیس جمهور وزارت کشور را به عنوان متولی اجرا و نظارت بر نحوه اجرای قانون گسترش فرهنگ حجاب و عفاف تعیین کرده است و در این زمینه پرسشی از وزیر کشور مطرح شد که این وزارتخانه در رابطه با نظارت بر دستگاه‌هایی که طبق قانون در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند چه اقداماتی انجام داده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.