توسعه مشاغل خانگی اولویت اشتغال‌زایی است

0
114

{{خبرگزاری فارس}}: نماینده مردم شرق نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس گفت: توسعه مشاغل خانگی اولویت برنامه‌های اشتغال‌زایی است.

احمدعلی مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نکا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین تلاش‌های دشمن ناکارآمد نشان دادن ایران در مسائل اقتصادی و اعلام نارضایتی مردم از وضعیت اشتغال و تورم است که باید در این راستا با توان چند برابر وارد شده و حرکت کنیم.
وی با اشاره به سال جهاد اقتصادی بیان داشت: دستاورد جهاد اقتصادی باید افزایش بهره‌وری و تولید اشتغال باشد و در این رابطه تمام مدیران و آحاد جامعه مسئول‌اند.
نماینده مردم شرق نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ایران در حالی افق چشم انداز 1404 را طی می‌کند و به سمت قله‌های پیشرفت در حال حرکت است که با توجه به تمام برنامه‌ریزی‌های دشمن، اکنون شکست همه‌جانبه آنان در خاورمیانه به گوش می‌رسد و در این ارتباط ما باید با افزایش حرکت خود برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه و قطع وابستگی‌ها گام برداریم.
نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ایجاد اشتغال، افزایش تولید و بهره‌وری از جمله برنامه‌های موفق در تحقق جهاد اقتصادی است که باید به آن جامه عمل پوشانده شود و این مسائل از جمله دغدغه‌های مردمان شرق مازندران محسوب می‌شود.
مقیمی ادامه داد: مشکلات مردم شرق مازندران در حوزه‌های مختلف فراوان است و باید در راستای اشتغال که مهم‌ترین معضل شرق مازندران است فعالیت بیشتری از سوی مسئولان و مردم انجام شود .
مقیمی اضافه کرد: ایجاد بنگاه‌های زودبازده و اشتغال خانگی مهم‌ترین راه حل برون رفت از بیکاری و ایجاد اشتغال در منطقه است که باید با همت همگانی این رشد و شکوفایی را در شرق مازندران ایجاد کنیم و نباید برخی ناکارآمدیها، ما را از ادامه راه باز دارد.
وی افزود: در این راستا باید با افزایش مطالبات مردم در امور جامعه، پیشرفت حاصل کنیم و رضایت‌مندی مردم و سطح رفاه عمومی را افزایش دهیم .
مقیمی با بیان اینکه ظرفیت‌های بالقوه فراوانی در منطقه در بخش مشاغل خانگی وجود دارد ، تصریح کرد: همچنان‌که برخی از مدیران در جلسه‌های مختلف اعلام کردند، در حدود 30 نوع شغل خانگی در منطقه وجود دارد که می‌توان با توسعه آن و ایجاد اشتغال، دغدغه‌های بیکاری منطقه را کم کرد.
وی با اشاره به اینکه برای عملیاتی شدن طرح مشاغل خانگی، نیاز به آموزش مهارت‌های مورد نیاز مشاغل مختلف خانگی داریم، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در سایه این آموزش‌ها، با ایجاد اشتغال، زمینه‌های تجاری شدن و پایداری این شغل‌ها را در جامعه فراهم کنیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.