{{خبرگزاري فارس:}} آيت‌الله جوادي‌آملي از مراجع عظام تقليد در پاسخ به استفتايي مبني بر اجراي طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها اجراي اين طرح را كار خوبي عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، آيت‌الله جوادي ‌آملي در پاسخ به استفتايي مبني بر اجراي طرح تفكيك جنسيتي در دانشگاه‌ها گفت: اجراي اين طرح كار خوبي است و مدت‌هاست كه اين طرح قرار بود اجرايي شود اما به دلايل مختلف عقب افتاده است و چنانچه اظهار نظر كتبي در اجراي اين كار باشد يا نباشد ضرورتي ندارد.

متن كامل سؤال و پاسخ اين استفتاء به شرح ذيل است:

سؤال: آيا با اجراي طرح تفكيك جنسي در دانشگاه‌ها موافق هستيد؟

جواب: اجراي اين طرح كار خوبي است و مدت‌هاست كه اين طرح قرار بود اجرايي شود اما به دلايل مختلف عقب افتاده است و چنانچه اظهار نظر كتبي در اجراي اين كار باشد يا نباشد، ضرورتي ندارد.

سؤال: در اين طرح گله‌هايي شده، برخي‌ها مخالف اجراي آن هستند، اما دانشجويان دنبال اين هستند كه پشتوانه نظر مراجع را در خصوص اجراي اين طرح به عنوان يك پشتوانه محكم در مواقع ضروري داشته باشند؟

جواب: كسي كه با اين قضيه مخالف است، كأنّ با مباحث ديني مخالف است. نظر مراجع هم برايش تفاوتي ندارد، كسي كه با ضروريات دين مخالفت كند، با حرف مراجع نيز مخالفت خواهد كرد. حالا اينكه ما تكليف كنيم شايد خيلي تفاوتي نداشته باشد.

مانعي ندارد كه اين قضيه به صورت شفاهي انتشار يابد، مهم اين است كه بسيج دانشجويي بتواند به اين هدف خود دست يابد.

 • جنبش «من هم»

  جنبش «من هم» در ایران و بومی‌سازی آن

  بیدارزنی: آزار جنسی و تجاوز تقریبا در همه کشورها وجود دارد و امری مختص به ایران نیست، اما …
 • ﺟﺎنِ ﺧﻮار

  بیدارزنی: کتاب ﺟﺎنِ ﺧﻮار نوشته نیلو شاتو (نام مستعار) برای اولین بار و به درخواست نویسنده …
 • ۴۰ سال زندگی یک فمینیست در ایران

  بیدارزنی: خدیجه مقدم متولد ۱۳۳۱ است و سال‌ها در ایران فعالیت سیاسی و اجتماعی داشته است. او…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان