{{ایلنا:}} در شروع سن يائسگي، احتمال افزايش وزن بالا خواهد بود و بهتر است افراد براي جلوگيري از ابتلا به علائم يائسگي، ورزش كردن منظم را در برنامه روزانه خود بگنجانند.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اعلام كرد: ورزش منظم و نه چندان سنگين موجب افزايش فعاليت‌هاي غدد داخلي بدن و از جمله هيپوفيز و ترشح هورمون مي‌شود و مطالعات اخير نشان مي‌دهد زماني كه زنان طي دوران يائسه شدن هستند، اگر به طور منظم ورزش و تحرك بدني داشته باشند، كمتر دچار تعريق و گرگرفتگي مي‌شوند.
بنابراين گزارش، زنان بايد ورزش را در دوران يائسگي جزء اولويت‌هاي زندگي خود قرار دهند و مي‌توانند در ابتدا 2 تا 3 بار در هفته و به مدت 15 تا 30 دقيقه ورزش را آغاز كنند و با اين ميزان ورزش، از 40 درصد سرعت ضربان قلب خود استفاده خواهند كرد.
اين گزارش مي‌افزايد: پس از يك ماه مي‌توانند اين ميزان را به 4 بار و مدت 15 تا 30 دقيقه در هفته افزايش دهند كه با اين ميزان ورزش، از 90 درصد سرعت ضربان قلب خود استفاده مي‌كنند.
بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، روش‌هاي آرام سازي عضلات توام با تنفس عميق نيز موجب كاهش علائم يائسگي مي‌شود و بهتر است در اين دوران براي جلوگيري از گر گرفتگي مصرف چاي، قهوه و كافئين موجود در نوشيدني‌ها را كاهش داد.
اين گزارش حاكيست: استعمال دخانيات علائم يائسگي را تشديد مي‌كند و غذاها و نوشيدني‌هايي كه قند مصنوعي دارند بايد كم مصرف شوند زيرا مي‌توانند افزايش وزن را در اين دوران به همراه داشته باشند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان