الهیان: حذف ماده 22 لایحه خانواده موجب هرج و مرج در ازدواج موقت می‌شود

0
145

{{خبرگزاری فارس}}: عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به پیشنهاد شورای فرهنگی و اجتماعی زنان برای حذف مواد 22 و 23 لایحه حمایت از خانواده،‌ گفت: حذف این مواد موجب مسکوت ماندن قانون در ازدواج مجدد و موقت و ایجاد هرج و مرج در این رابطه می‌شود.

زهره الهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: لایحه حمایت از خانواده موضوع مهمی است که در دستور کار مجلس هشتم قرار دارد و مدت زیادی است که مجلس بر روی این لایحه کار می‌کند.

وی افزود: طی جلسات متعدد کارشناسی در قالب کمیسیون قضایی و با حضور فعالان حوزه زنان و حقوقدانان، لایحه حمایت از خانواده بررسی شد که هدف اصلی این لایحه، دفاع هرچه بیشتر از حقوق زنان و رفع ظلمی است که در چارچوب دادگاه خانواده به آنها می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در این لایحه تلاش کردیم با پیشنهادات اصلاحی دفاع بیشتری از حقوق زنان در دادگاه‌های خانواده داشته باشیم، عنوان کرد: حذف مواد 22 و 23 لایحه حمایت از خانواده که به ازدواج موقت و مجدد مردان اشاره می‌کند موجب مسکوت ماندن قانون در ازدواج مجدد و موقت و ایجاد هرج و مرج در این رابطه می‌شود.

الهیان ادامه داد: اگر پیشنهادی از سوی شورای فرهنگی و اجتماعی زنان برای حذف مواد 22 و 23 لایحه حمایت از خانواده مطرح شده است باید مشروط به ارائه لایحه جامع دیگری باشد که چارچوب ازدواج موقت و مجدد را برای مردان مشخص می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نگاه اسلام و علما بر تک همسری است، عنوان کرد: تک همسری موجب استحکام بنیان خانواده می‌شود و ما موافق حذف مواد 22 و 23 لایحه حمایت از خانواده نیستیم چرا که این مواد شروط قاطعی را به منظور محدود کردن ازدواج مجدد و موقت ارائه می‌کنند و حذف این مواد به معنای گشوده شدن راه برای ازدواج مجدد مردان است.

عضو فراکسیون زنان مجلس از بررسی لایحه حمایت از خانواده به زودی در صحن علنی مجلس خبر داد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.