{{خبرگزاري فارس}}: عضو فراكسيون زنان مجلس با اشاره به پيشنهاد شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان براي حذف مواد 22 و 23 لايحه حمايت از خانواده،‌ گفت: حذف اين مواد موجب مسكوت ماندن قانون در ازدواج مجدد و موقت و ايجاد هرج و مرج در اين رابطه مي‌شود.

زهره الهيان در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: لايحه حمايت از خانواده موضوع مهمي است كه در دستور كار مجلس هشتم قرار دارد و مدت زيادي است كه مجلس بر روي اين لايحه كار مي‌كند.

وي افزود: طي جلسات متعدد كارشناسي در قالب كميسيون قضايي و با حضور فعالان حوزه زنان و حقوقدانان، لايحه حمايت از خانواده بررسي شد كه هدف اصلي اين لايحه، دفاع هرچه بيشتر از حقوق زنان و رفع ظلمي است كه در چارچوب دادگاه خانواده به آنها مي‌شود.

اين نماينده مجلس با بيان اينكه در اين لايحه تلاش كرديم با پيشنهادات اصلاحي دفاع بيشتري از حقوق زنان در دادگاه‌هاي خانواده داشته باشيم، عنوان كرد: حذف مواد 22 و 23 لايحه حمايت از خانواده كه به ازدواج موقت و مجدد مردان اشاره مي‌كند موجب مسكوت ماندن قانون در ازدواج مجدد و موقت و ايجاد هرج و مرج در اين رابطه مي‌شود.

الهيان ادامه داد: اگر پيشنهادي از سوي شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان براي حذف مواد 22 و 23 لايحه حمايت از خانواده مطرح شده است بايد مشروط به ارائه لايحه جامع ديگري باشد كه چارچوب ازدواج موقت و مجدد را براي مردان مشخص مي‌كند.

وي با اشاره به اينكه نگاه اسلام و علما بر تك همسري است، عنوان كرد: تك همسري موجب استحكام بنيان خانواده مي‌شود و ما موافق حذف مواد 22 و 23 لايحه حمايت از خانواده نيستيم چرا كه اين مواد شروط قاطعي را به منظور محدود كردن ازدواج مجدد و موقت ارائه مي‌كنند و حذف اين مواد به معناي گشوده شدن راه براي ازدواج مجدد مردان است.

عضو فراكسيون زنان مجلس از بررسي لايحه حمايت از خانواده به زودي در صحن علني مجلس خبر داد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان