با اشاره به كودك‌آزاري‌هاي اخير

مسجدجامعی: تکرار وقوع کودک‌آزاری‌ در تهران نگران‌کننده است/ 70 درصد کودکانی که مورد آزار قرار می‌گیرند فرزندان «طلاق» هستند

0
79

{{ایسنا:}}عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به کودک‌آزاری‌های اخیر، گفت: خوب است شورای شهر همانگونه که در مورد آب و فاضلاب گزارش ارائه می‌کند، به ارائه گزارشی درباره پدیده کودک‌آزاری در تهران بپردازد.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد مسجد جامعی در جریان سیصد و هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران در سخنان پیش از دستور خود با بیان اینکه کودکان جزیی از شهروندان شهر هستند، افزود: تکرار وقوع کودک‌آزاری‌ در تهران نگران‌کننده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که مردم تنها از آن دسته از کودک‌آزاری‌هایی که به بیمارستان کشیده می‌شوند، اطلاع می‌یابند و بسیاری از کودک‌آزاری‌های واقع شده در شهر به اطلاع هیچ‌کس نمی‌رسد.

مسجد جامعی با بیان اینکه شورای شهر نسبت به تصویب مواردی همچون سند شهر دوستدار کودک، صندوق حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانه اسباب‌بازی اقدام کرده است، در عین حال گفت: معتقدم که این مصوبات شورا سخت‌افزاری بوده و کافی نیست.

70 درصد کودکانی که مورد آزار قرار می‌گیرند، فرزندان طلاق هستند

وی با بیان اینکه بر اساس برخی آمارها 70 درصد کودکانی که مورد آزار قرار می‌گیرند، فرزندان طلاق هستند، خواستار ارائه گزارشی از سوی بهزیستی در‌باره کودک‌آزاری شد و خاطرنشان کرد: عواطف شهروندان بابت تکرار کودک‌آزاری در شهر جریحه دار شده است.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران ـ رییس شورای شهر تهران ـ نیز عنوان کرد: این موضوع در کمیسیون فرهنگی شورای شهر بررسی و افرادی که باید برای ارائه گزارش به شورای شهر دعوت شوند را معرفی کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.