{{ایسنا:}}عضو كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران با اشاره به كودك‌آزاري‌هاي اخير، گفت: خوب است شوراي شهر همانگونه كه در مورد آب و فاضلاب گزارش ارائه مي‌كند، به ارائه گزارشي درباره پديده كودك‌آزاري در تهران بپردازد.

به گزارش خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، احمد مسجد جامعي در جريان سيصد و هشتاد و يكمين جلسه علني شوراي شهر تهران در سخنان پيش از دستور خود با بيان اينكه كودكان جزيي از شهروندان شهر هستند، افزود: تكرار وقوع كودك‌آزاري‌ در تهران نگران‌كننده است.

وي ادامه داد: اين در حاليست كه مردم تنها از آن دسته از كودك‌آزاري‌هايي كه به بيمارستان كشيده مي‌شوند، اطلاع مي‌يابند و بسياري از كودك‌آزاري‌هاي واقع شده در شهر به اطلاع هيچ‌كس نمي‌رسد.

مسجد جامعي با بيان اينكه شوراي شهر نسبت به تصويب مواردي همچون سند شهر دوستدار كودك، صندوق حمايت از زنان سرپرست خانوار و خانه اسباب‌بازي اقدام كرده است، در عين حال گفت: معتقدم كه اين مصوبات شورا سخت‌افزاري بوده و كافي نيست.

70 درصد كودكاني كه مورد آزار قرار مي‌گيرند، فرزندان طلاق هستند

وي با بيان اينكه بر اساس برخي آمارها 70 درصد كودكاني كه مورد آزار قرار مي‌گيرند، فرزندان طلاق هستند، خواستار ارائه گزارشي از سوي بهزيستي در‌باره كودك‌آزاري شد و خاطرنشان كرد: عواطف شهروندان بابت تكرار كودك‌آزاري در شهر جريحه دار شده است.

به گزارش ايسنا، مهدي چمران ـ رييس شوراي شهر تهران ـ نيز عنوان كرد: اين موضوع در كميسيون فرهنگي شوراي شهر بررسي و افرادي كه بايد براي ارائه گزارش به شوراي شهر دعوت شوند را معرفي كنيد.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان